Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Виникають проблеми з психічним здоров’ям: як пандемія Covid-19 впливає на дітей

Пандемія Covid-19 здатна надати негативний вплив на психічне здоров’я дітей та підлітків. Ефект від неї може тривати протягом багатьох років і навіть десятиліття.

Про це заявили експерти ЮНІСЕФ у щорічній доповіді про становище дітей у світі.

Згідно з останніми оцінками, як мінімум один з семи підлітків у світі у віці 10-19 років страждає діагностованим психічним розладом. Щорічно майже 46 тис. підлітків скоюють самогубство.

– Останні 18 місяців видалися дуже нелегкими для всіх нас, але особливо для дітей. В умовах ізоляції, карантину та обмежень на пересування, пов’язаних з пандемією, діти змушені проводити кращі роки свого життя далеко від родичів, друзів і однокласників, – стверджує виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

За його словами, велика кількість дітей страждали від проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям, і до пандемії. А влада виділяє неприпустимо малий обсяг коштів для того, щоб у нинішнього молодого покоління було здорове майбутнє, не обтяжене психічними захворюваннями.

За результатами опитування дітей та дорослих, яке провели спеціалісти ЮНІСЕФ та Інституту Геллапа у 21 країні світу, у середньому кожен п’ятий опитаний молодий чоловік у віці 15-24 років відчуває емоційну пригніченість або апатію.

Експерти ЮНІСЕФ закликали національні уряди та приватний сектор взяти на себе зобов’язання щодо зміцнення психічного здоров’я дітей та підлітків. Вони пропонують інвестувати в заходи щодо захисту психічного здоров’я дітей і підлітків у всіх секторах, а не тільки у сфері охорони здоров’я.

Фахівці рекомендують застосовувати комплексний і науково-обгрунтований підхід до вирішення проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям дітей, включаючи розробку навчальних програм для батьків, а також забезпечення здорової та позитивної атмосфери в школах.

Генрієтта Фор додав, що психічне здоров’я – це запорука загального фізичного здоров’я. У багатих та бідних країнах все ж зберігається нерозуміння проблем, пов’язаних з психічними відхиленнями. Також відсутні інвестиції, необхідні для максимального розкриття потенціалу кожної дитини в майбутньому. Тому цю ситуацію необхідно змінювати.

Джерело: ООН

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-05 12:03:33

Магазин Автозапчастин м.Ніжин