Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ви найцінніше, що є у держави: Ляшко підтримав медиків Львова на тлі звинувачень

14 жовтня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко з візитом побував у лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Він подякував медикам за важку щоденну працю, яку вони роблять в період пандемії та пообіцяв підняти питання перегляду тарифу на Covid-пакети.

– Найцінніше, що є у держави – це ви. Поки у вас не опускаються руки, поки у вас горять очі – ми реально можемо перемогти. Не дай Бог, ви розпочнете пасувати і зневірюватися, буде колапс, – сказав Ляшко.

Однією з причин візиту міністра стали необ’єктивні звинувачення медиків у неналежному виконанні своїх обов’язків.

Тому Ляшко порекомендував медпрацівникам не звертати на це уваги і продовжувати виконувати роботу.

– Період важкий. У всіх одне й те ж саме. Хтось чимось не задоволений. Але запитайте: хто з них вакцинований? Вони звинувачуватимуть усіх. Але не розуміють, що навантаження у вас зросло у рази. Зростатиме кількість хворих і кількість навантаження. Головне не здатися, – додав міністр.


За словами Ляшка, немає ідеально рецепту, який може вирішити будь-яку проблему.

– Але їх треба чути і розуміти. Якщо не вистачає Covid-пакету на реанімацію, зокрема на таку велику, це значить, що я повинен приїхати зараз і розбиратись, як нам компенсувати, яким коефіцієнтом це надолужити, – відзначив він.

Рідних пацієнтів, які стояли у холі перед Covid-відділенням, Ляшко закликав вакцинуватися. Медики зауважили, що із майже 500 пацієнтів, щеплений лежить лише один.

Водночас у лікарні підтверджують, що грошей, отриманих від Національної служби здоров’я в межах угоди за Covid-пакетом справді бракує. Значну суму витрачають на кисень, який доводиться часто позичати.

Наразі у львівській лікарні майже 50 пацієнтів. Більшість має тяжкий перебіг хвороби, з двобічною пневмонією і дихальною недостатністю.

На одного пацієнта, не залежно від стану, у Covid-пакеті передбачено всього 28 тис. грн. Медики кажуть: цього вкрай мало.

– 28 тис. грн може бути недостатньо для надання медичної допомоги впродовж одного дня. Лише одна лабораторна діагностика, дидимера, загальні аналізи крові, інші лабораторні діагностичні дослідження обходяться понад 4 тис, – пояснює фінансовий директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Наталія Демкович.


Лікарі стверджують, що часто хворі на коронавірус мають супутні недуги – серцево-судинні хвороби або цукровий діабет – і потребують додаткових препаратів, про які в протоколі не йдеться.

Загалом у лікарні виділено 730 місць для інфікованих, невдовзі розгорнуть ще 270. Та й цього, лікарі побоюються, може бути замало, якщо люди не почнуть дбати про своє здоров’я та вакцинуватися.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-14 19:38:59

Магазин Автозапчастин м.Ніжин