Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія, традиції та заборони свята

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія, традиції та заборони свята

4 грудня в усьому світі православна церква відзначає велике двунадесяте свято – Введення у храм Пресвятої Богородиці (або ще кажуть – Введення у храм Пресвятої Діви Марії). Це одне із найбільших свят, присвячених Богоматері.

Богородичні свята присвячені важливим подіям життя Богородиці – мами Ісуса Христа (відомі ще свята – зачаття Анною Пресвятої Богородиці, Різдво Пресвятої Богородиці, Успіння Пресвятої Богородиці).

Введення у храм Пресвятої Богородиці завжди святкується 4 грудня православними християнами, 21 листопада – католиками. Ця дата – постійна (на противагу від Пасхи).

На честь свята Введення у храм Пресвятої Богородиці збудовані усі Введенські храми та монастирі.

Історія свята

Історію свята Введення у храм Пресвятої Богородиці переказує не Євангеліє, а Святе Передання церкви й стародавні апокрифічні церковні твори.

Батьки Діви Марії святі  Йоаким та Анна довго не мали дітей. Вони багато років щиро молилися Богу та дали обітницю – якщо в них народиться дитина, віддадуть її на служіння у храм Божий.

Нарешті, народилося довгоочікуване немовля (21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці, або або Малу Пречисту святкували 21 вересня), батьки назвали її  Марія.

Йоаким і Анна дуже любили доню, але повинні були виконати свою обітницю. Коли Богородиці виповнилося три  роки, батьки вдягли її у святкове вбрання, запросили рідних та близьких, та усі разом, із запаленими свічками в руках відправилися до  Єрусалимського храму. Їхня подорож від Назарету (де народилася Богородиця) до Єрусалиму тривав три дні.

Біля Єрусалимського храму Пресвяту Діву Марію зустрів первосвященник Захарія.

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія, традиції та заборони свята

Щоб підійти до нього, трирічна Богородиця повинна була сама піднятися по сходах з 15 величезних каменів. Для дитини такого віку це було неможливе! Але обережно став на першу сходинку, Діва Марія швидко піднялася вгору та підійшла до здивованого первосвященника Захарії.

Первосвященник Захарія відчув неймовірну силу Божу, та ввів у храм Пресвяту Богородицю. Завів її у найсвятіше з храмових місць: жертовний вівтар, куди сам мав право заходити лише раз у рік для пожертви! Усі присутні були здивовані цими подіями. Так відбулося Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Після цього Богородиця залишилася жити при храмі у приміщенні для дівчат.  Вона вчилася шити, вивчала Святе Письмо і постійно молилася Богу.

Традиції свята

У день торжества Введення у храм Пресвятої Богородиці в усіх православних храмах проводяться святкові служби.

На свято Введення Пресвятої Богородиці храм та священники одягнені у блакитний колір, який вважається Богородичним. Тому жінки у цей день намагаються  вдягнутися або у блакитний одяг, або додають до свого вбрання  хусточку (або якусь прикрасу) блакитного кольору.

Цього свята прийнято приводити дітей до першої сповіді. За православною традицією, зазвичай діти починають сповідатися з семи років. У своїх проповідях священики, зокрема, наголошують на тому, як важливо залучати дітей до віри. А після відвідування богослужіння слід дарувати своїм хрещеникам санки, інші подарунки і пригощати солодощами.

Крім того, сьогодні можна сходити в гості або покликати до себе друзів. Однак варто враховувати, що нині триває багатоденний Різдвяний піст, тому не рекомендується споживати їжу тваринного походження, за винятком риби, і зловживати спиртними напоями.

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія, традиції та заборони свята

Що не можна робити у свято 4 грудня

Свято Введення Пресвятої Богородиці вважається чистим і благословенним днем, тому не можна лаятися, сваритися та пити алкоголь. Слід гнати від себе погані думки.

Також цього дня не варто займатися фізичною працею, шити, прибирати, прати й виконувати інші справи по господарству. Сьогодні прийнято радіти, але не влаштовувати гучних гулянь і не відвідувати розважальних заходів.

Прикмети н Введення Пресвятої Богородиці

Якщо цього дня випав сніг, то він може пролежати до самої весни.

Якщо ж сніг випав і не розтанув до весни, то урожай буде дуже хорошим і багатим.

Морозна й сонячна погода означає, що решта зими буде м'якою і досить теплою.

Якщо на Введення похмуро та тепло, то врожаю навпаки мало буде. Люди в старовину готувалися до голодного року.

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія, традиції та заборони свята

За матеріалами Уніан та ТСН

Фото — з мережі.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
04.12.2020