Україна і світ

Вулиця “Годзили”: на Донбасі іменем загиблого батька журналіста 24 каналу назвуть вулицю

Війна на Сході – це не лише зведення від командування і не просто суха статистика. За нею – долі людей, які все це переживають.

Олексій Годзенко, військовий кореспондент 24 каналу, навідується у двір де навесні 2016 року, під час виконання бойового завдання загинув його батько Дмитро – відомий доброволець “Годзила”.

Місцеві жителі встановили пам’ятний знак і навіть узгодили перейменувати цю вулицю на честь мого батька.

Сьогодні ліня розмежування ділить навпіл селище на околицях окупованої Горлівки. Частину контролюють Збройні сили України, частину – підтримувані росіянами окупаційні війська.

Вулиця "Годзили": на Донбасі іменем загиблого батька журналіста 24 каналу назвуть вулицю

Війна, що триває тут п’ятий рік, змінила назавжди життя місцевих. Тут заснували гуманітарний центр, який за час війни став селянам і церквою, і місцем де, завджи допомоужть, і своєрідним предстаницвом влади.

Вулиця "Годзили": на Донбасі іменем загиблого батька журналіста 24 каналу назвуть вулицю

Вулиця "Годзили": на Донбасі іменем загиблого батька журналіста 24 каналу назвуть вулицю

Створили його самі ж місцеві.

Ми сиділи без хлібу, виїзду у нас особливого не було. Ну і ми вирішили десь в 2015 році займатись от цією гуманітарною діяльністю. Почали з того, що зв’язатися з гуманітарними організаціями “Червоним хрестом” та “Людина в біді”,
– розповіла місцева волонтерка Людмила Пахомова.

Сьогодні тут допомагають кільком сотням людей, переважно похилого віку. Часто саме тут пересиджують обстріли, адже дуже близько до лінії розмежування. Від крайніх наших постів до позицій супротивника – усього кількасот метрів.

Усіх людей – селян, військових і волонтерів об’єднала спільна біда, яку принесла війна. Та жоден з них не опустив рук. І не збирається.

Джерело Телеканал новини «24»
23.04.2019