Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вугільне ембарго запрацює із серпня: ЄС опублікував п’ятий пакет санкцій

Рада ЄС опублікувала п’ятий пакет санкцій. Він містить заборону на купівлю російського вугілля та доступ російських суден до портів ЄС.

— Ці санкції були ухвалені після звірств, скоєних російськими ЗС у Бучі та інших містах під російською окупацією.

Мета наших санкцій – зупинити безрозсудну, нелюдську та агресивну поведінку російських військ і дати зрозуміти особам, які ухвалюють рішення в Кремлі, що їхня незаконна агресія коштує дорого, – сказав верховний представник ЄС Жозеп Борель.

До пакету санкцій, серед іншого, входять:

Заборона на закупівлю вугілля – з серпня 2022 року заборона на закупівлю, імпорт або перевезення вугілля та інших твердих викопних видів палива в ЄС, якщо вони походять з РФ або експортуються з РФ. Зараз імпорт вугілля в ЄС становить €8 млрд на рік.

Заборона на доступ до портів ЄС – заборона надавати доступ до портів ЄС суднам, зареєстрованим під прапором Росії. Виключення лише для сільськогосподарської та харчової продукції, гуманітарної допомоги та енергетики.

Заборона для вантажних автоперевезень – заборона для будь-яких російських та білоруських автотранспортним підприємств, що не дозволить їм перевозити вантажі, зокрема транзитом. Виключення складає фармацевтична, медична, сільськогосподарська та харчова продукція, а також використання фур з гуманітарною метою.

Заборона експорту та імпорту низки товарів – заборони на експорт, спрямовані на реактивне паливо та інші товари, такі як квантові комп’ютери та передові напівпровідники, високоякісна електроніка, програмне забезпечення, транспортне обладнання. А також нові заборони на імпорт таких продуктів: деревина, цемент, добрива, морепродукти та спиртні напої. Узгоджені заборони на експорт та імпорт становлять лише €10 млрд та €5,5 млрд відповідно.

Також у Євросоюзі застосували заходи для усунення лазівок зі вже запроваджених санкцій. Наприклад, заборона на участь російських компаній у державних закупівлях у країнах-членах ЄС, виключення будь-якої фінансової підтримки російським державним органам.

7 квітня країни ЄС схвалили нові каральні санкції проти Росії, включаючи ембарго ЄС на імпорт вугілля у зв’язку зі свідченнями тортур та вбивств, що надходять із Київської області.

Джерело: Рада Європи

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-08 22:55:23

Магазин Автозапчастин м.Ніжин