Україна і світ

Вступ України в ЄС можливий до завершення війни – Стефанішина

Вступ України в Європейський Союз не можна прив’язувати до питання завершення війни або деокупації. Таку думку висловила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у Канаді, відповідаючи на питання в полях Галіфакської безпекової конференції.

За її словами, навіть у разі, якщо остаточне завершення війни затягнеться, це не повинно стати перепоною для завершення вступу України в ЄС.

– Я не буду робити жодних прогнозів щодо часу, але коли йдеться про членство, то динаміка війни не буде вирішальним фактором. Ми можемо вступити в ЄС навіть у разі, якщо війна не буде остаточно завершена, – сказала вона.

Стефанішина не уточнила, які саме елементи війни можуть затягнутись до часу, коли питання вступу України до ЄС перейде до практичної площини. 

Проте вона нагадала, що раніше Україна та ЄС уклали торгівельну політичну угоду навіть попри наявність окупованих територій. 

– Нагадаю, що ми уклали Угоду про асоціацію, коли Крим був анексований і почалася війна у Донецькій та Луганський областях, але це не вплинуло на запуск зони вільної торгівлі, про це навіть не було окремих застережень, – резюмувала вона.

Нагадаємо, Кіпр є членом ЄС, не дивлячись на те, що північна частина острову окупована Туреччиною.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-20 18:18:53

Магазин Автозапчастин м.Ніжин