Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Все про житло у Празі. Де жити та як шукати?

Чехія – друга за популярністю країна, де українці спробували тимчасово осісти на період повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Факти ICTV підготувати матеріал, як, де і за скільки можна знайти житло в Празі, чеській столиці.

Вартість житла у Празі

Звісно, що більшість прагне зупинитися саме у Празі, але варто зважати, що місто вже переповнене біженцями. Тому тут вам, найімовірніше, запропонують тимчасове проживання у кемпінгу чи іншому місці для масового розселення біженців.

У разі самостійної оренди – готуйтеся викласти чималу суму. Вартість залежить від району та самого помешкання. Ціни на однокімнатну квартиру стартують від 10 до 25 тис. крон (13-33 тис. грн). Найвигідніше орендувати апартаменти не повністю, а кімнату, і ділити її з кимось. За це потрібно буде заплатити 3-6 тис. крон (4-8 тис. грн).

Прага / Фото: Факти ICTV

Варто звернути увагу на позначення в газетних оголошеннях. Спочатку вказується кількість кімнат, далі – наявність кухні. Кухня може бути окремою, а може бути частиною однієї з кімнат. Наприклад:

* 2+1 – це двокімнатна квартира + кухня (окрема);

* 2+КК – це квартира з двома кімнатами, але кухонний куточок буде розташований в одній з них.

Орендувати житло легше на тривалий період, щонайменше пів року. Більшість власників не хочуть здавати на місяць-два. Таке житло можна зняти подобово. Вартість майже як у готелі – від 1 тис. до 1,5 тис. крон (близько 1 350 – 1 950 грн).

До того ж, будьте готові, що власник помешкання попросить вас заплатити за перший і останній  місяць оренди одразу. Деякі просять оплату одразу за три місяці.

Житло за містом

У провінції жити дешевше. Так, неподалік курортного містечка Карлові Вари (160 км від Праги) можна орендувати однокімнатну квартиру за 6-8 тис. крон. У Брно ціни на оренду однокімнатної квартири стартують від 8 тис. крон (близько 10 500 грн).

Житло самі ж чехи радять шукати на місцевих чеських сайтах:

Врахуйте, що часто оголошення там розміщують рієлтори, так що потрібно буде заплатити комісію.

Якщо ж вам немає де жити і ви не маєте можливості орендувати за гроші житло, можна спробувати скористатися такими варіантами і допомогою:

 1. Безкоштовне або зі значною знижкою поселення в готелі: https://www.hotel.cz/czech-republic/filter-d8/
 2. Благодійний проєкт Uprchlíci vítejte  допомагає знайти житло для біженців.
 3. Благодійний проєкт Чеський дім для України. Платформа працює за дуже простим принципом, коли, з одного боку, постачальник тимчасового місця заповнює коротку анкету зі своїми варіантами. З іншого боку, є проста електронна таблиця, у якій перераховано всі доступні місця для проживання.
 4. Є ще такі карти, які допомагають шукати вільне житло по всій Європі:
  https://icanhelp.host/
  https://www.shelter4ua.com/ua
 5. Безкоштовний цілодобовий зал очікування у Празі. Адреса: Světova 523/1, Praha 8 — Libeň.
 6. Допомогти знайти житло вам можуть і в центрах допомоги для біженців.

Центри допомоги українським біженцям

В усіх обласних центрах Чехії є  соціальні центри допомоги українцям, які постраждали внаслідок війни. Там ви зможете офіційно зареєструватися в чеській поліції, оформити медичне страхування та отримати консультації щодо отримання спеціальної чеської візи, працевлаштування, житла. На місці працюють перекладачі – волонтери.

У Празі адреса такого центру: ст.метро Височанська, nám. Organizace spojených národů 844, 190 00 Praha 9.

Українці в Празі / Фото: Факти ICTV

Адреси інших центрів допомоги біженцям на сайті: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1FaqUgfUDGw0B6_tGVRZE4UhnM-dL_tXp&ll=49.82686023934494%2C15.549044028612261&z=9.

Як укласти договір оренди житла у Празі

Для укладання договору оренди житла потрібен лише паспорт. Учасники договору відразу домовляються, хто компенсуватиме витрати на ремонт. При підписанні договору вноситься заставна сума (зазвичай, за перший і останній місяць). Іноді орендодавці можуть брати плату за три місяці. При пошуку житла спільно з рієлторами, останні за свої послуги беруть половину вартості.

Сам документ – Угода оренди квартири, – пишеться у довільній формі, але варто звернути увагу на такі дані:

 1. Відомості про орендаря та орендодавця (ПІБ, дані паспорта, адреси, номери, дати народження).
 2. Площа приміщення, що передається у наймання.
 3. Мета оренди житла.
 4. Величина орендної плати та деяких інших платежів.
 5. Термін договірних відносин.
 6. Виписка з реєстру нерухомості.
 7. Відомості про осіб, які проживатимуть у квартирі.
 8. Стан приміщення та опис наявного в ньому обладнання та меблювання.

До договору має додаватися протокол, в якому слід вказати дані про електроенергію і список витрат на комунальні послуги на момент передачі об’єкта в оренду. Все частіше орендодавці почали просити включити в угоду пункт про те, що орендар зобов’язується застрахувати приміщення та майно на випадок заподіяння шкоди.

Зверніть увагу! Власник квартири має право не повертати заставу, якщо приміщенню було завдано значної шкоди.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-20 21:06:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин