Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Врятувати економіку України можна антимонопольною реформою – експерт

Адвокат В’ячеслав Ганган заявив, що ухвалення законопроекту щодо антимонопольної реформи дозволить оздоровити українську економіку та допоможе створити середній клас. На його думку, одна з головних причин нестабільності економіки країни – проблеми з конкуренцією.

– У нашій державі створено багато антикорупційних органів, які фактично борються з наслідками, але майже ніхто не може вплинути на причини, на економічну систему. Питаннями конкуренції займається Антимонопольний комітет України – слабкий орган з куцими повноваженнями та застарілою матеріально-технічною базою.

Його співробітники отримують маленькі зарплати, працюють на старих комп’ютерах, а для того, щоб отримати інформацію, їм доводиться відправляти запити поштою. Водночас вони виконують досить серйозну роботу, працюють з великими підприємствами – монополістами, виписують високі штрафи, на них часто чиниться тиск, – написав Ганган.

На його думку, врятувати економіку України можна саме антимонопольною реформою, підвищенням статусу Антимонопольного комітету та розширенням його повноважень. Цього, як пише адвокат, вимагає від України і Євросоюз.

Вирішити питання реформування АМКУ покликаний законопроект №2730-2 про внесення змін до деяких законів України щодо конкуренційно-антимонопольної реформи, поданий народними депутатами. Його ухвалення життєво необхідне для економіки. Допомогти їй вибратися з тієї ями, в якій вона знаходиться, можна тільки створивши здорове конкурентне середовище. А зробити це без антимонопольної реформи неможливо, підкреслив Ганган.

До слова, Європейська Бізнес Асоціація зазначила, що Антимонопольний комітет України наклав штраф у 3,1 млрд грн на міжнародні тютюнові компанії за свої власні рішення – дозволи на концентрацію дистриб’юторів тютюнового ринку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-21 14:52:33