Україна і світ

Вперше за кошти держбюджету: Україна закупила 1 млн швидких тестів на вірусні гепатити

В Україні вперше за кошти держбюджету закуплено швидкі тести з діагностування вірусного гепатиту з (ВГС) та вірусного гепатиту В (ВГВ). Тести вже розподілені між медустановами в регіонах. Загалом лікарні отримали близько 700 тис. тестів на ВГВ і близько 670 тис. на ВГС.

Про це повідомила пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ.

Зараз дивляться

– Пройти тестування можна безкоштовно, а результати отримати вже через 15 хвилин з точністю 99,8%, – каже начальник відділу управління та протидії вірусним гепатитам та опіоїдній залежності ЦГЗ Ірина Іванчук.

За її словами, така діагностика легка і проста у використанні, дає можливість пройти обстеження, де завгодно, і не вимагає спеціального лабораторного приміщення або обладнання, все необхідне входить в комплект тест-набору.

Швидкі тести для діагностики вірусних гепатитів є першим етапом скринінгу.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, в країнах, де поширеність вірусних гепатитів більше 2%, рекомендовано тестування всього населення з особливим фокусом на групи підвищеного ризику інфікування, наприклад, донорам крові, реципієнтам крові/тканин, медичним працівникам, вагітним жінкам.

За оціночними даними в Україні 5% населення інфіковано вірусом гепатиту C (з них 3,6% мають хронічний вірусний гепатит C) і 1,5% – вірусом гепатиту В.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-28 12:30:55

Магазин Автозапчастин м.Ніжин