Місто і регіон

Впали на нерозчищеній чи слизькій дорозі. Що робити і кого винити?

Отже, ви послизнулися на дорозі, на тротуарі, в парку чи ще десь і впали. Що далі?

Для початку вам необхідно викликати «швидку», аби медики надали першу медичну допомогу і зафіксували травми. Поки ви чекаєте на «швидку», варто сфотографувати місце падіння, зокрема так, аби було видно, що дорога є непосипаною, слизькою. Якщо поблизу вас є свідки, слід взяти у них контактні номери телефонів. Якщо подія трапилась біля магазину чи якогось закладу, то варто поцікавитися наявністю там камер відеоспостереження.

Якщо ви хочете в подальшому отримати компенсацію за лікування, то треба прослідкувати, щоб у висновку медиків, які вас оглянуть, було зазначено, що ви отримали ушкодження внаслідок падіння в конкретному місці. Також необхідно пройти медичну експертизу (зазвичай лікарі самі вас на неї направляють), аби визначити ступінь тілесних ушкоджень: легкі, середні чи тяжкі.

Також варто звернутися в Гідрометцентр, аби вони дали довідку про те, що у той день не було погодних умов (наприклад, вітру), що могли би спричинити ваше падіння. Тоді працівники відповідальної за дорогу установи не зможуть назвати причиною травмування природі умови.

Всі докази і довідки зібрали. Що тепер?

Тепер із визначеним ступенем тілесних ушкоджень ви можете звертатися до поліції. Медичні установи зазвичай теж повідомляють поліцію, якщо до них надходять пацієнти з важкими або середньої важкості тілесними ушкодженнями. За цими фактами в подальшому відкривається кримінальне провадження. Але тут необхідна потужна доказова база, тому не варто нехтувати фото- та відеофіксаціями.

Також вам треба дізнатися у районної адміністрації інформацію, кому належить дорога, на якій ви впали, хто є відповідальним за нерозчищений сніг. Коли ви отримаєте цю інформацію, то можна звернутися до відповідальної установи і попросити матеріальну компенсацію за лікування. Також можна звертатися до суду, щоб відшкодувати не лише матеріальну, але й моральну шкоду.

Хто буде нести відповідальність?

Відповідачем у суді буде балансоутримувач дороги чи тротуару, де відбулося падіння. У Львові це можуть бути ЛКП або ОСББ. Якщо ви зберете достатню доказову базу, то можете досягти не лише компенсації, але й покарання для відповідальної служби за невиконання обов’язків.

Також ви можете звернутись, до прикладу, в ЛКП з вимогою дисциплінарного покарання для посадовця, який того дня відповідав за розчищення дороги у тому місці, де ви впали.

Такий самий алгоритм дій варто застосовувати у разі, якщо на вас впаде бурулька чи снігова брила з даху будинку. Оскільки кожен будинок перебуває на чиємусь балансі – притягнути до відповідальності відповідальних за утримання будинків осіб можна.

Джерело: Nizhyn news

Джерело: Уездные новости
22.02.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Close