Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вони не можуть затримувати людей на вулиці

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що співробітники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) не можуть затримувати громадян безпосередньо на вулицях.

Про це Лубінець сказав в інтерв’ю Суспільному.

За його словами, якщо співробітники ТЦК мають проводити так звані рейди, то у складі їхньої групи обов’язково мають бути представники Національної поліції, адже саме поліціянти перевіряють документи.

Зараз дивляться

Після цього вони надають інформацію співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин в реєстрі військовозобов’язаних, чи ні.

– Вони (ТЦК) не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України з застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні, – заявив він.

Він нагадав, що у Полтавській області військові звернулися до Національної поліції з переліком осіб, які попри свій обов’язок так і не з’явилися до ТЦК. Є певна процедура, коли поліція за відповідним зверненням повинна доставити людину до військкомату.

Тоді в обласному ТЦК заявили, що таких осіб, які після отримання повістки не з’явилися до них, близько 30 тисяч.

Джерело: Суспільне
Дмитро Лубінець, ТЦК

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 07:15:44