Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вона керує роботами — «Хартія» знайомить з операторкою НРК на псевдо «Джес»

Наземні роботизовані комплекси все частіше застосовуються українськими військовими для виконання цілого спектра завдань, починаючи з доставки боєприпасів або евакуації поранених, закінчуючи вогневою підтримкою та навіть штурмовими діями.

Серед найбільш технологічних у цьому сенсі є 13 бригада Національної гвардії «Хартія», яка знайомить користувачів соцмереж з однією зі своїх операторок.

«Що саме робить операторка наземного роботизованого комплексу? Які завдання виконує підрозділ НРК «Хартії»? І що найбільше подобається в службі? Розповідає хартійка «Джес», — йдеться в описі до відео з бійчинею.

Запас ходу до 400 км — Міноборони допустило до експлуатації НРК PROTECTOR
Запас ходу до 400 км — Міноборони допустило до експлуатації НРК PROTECTOR

Як зазначається, серед іншого, в її обов’язки входить налаштування зв’язку для коректної роботи НРК.

«Я займаюсь налаштуванням керування і зв’язку на дронах. Оскільки у нас дуже технологічний підрозділ і технології постійно рухаються вперед, то те що було раніше, втрачає актуальність і нам треба рухатись далі», — ділиться «Джес».

За її словами, найцікавіше у такій роботі — це дослідження.

«Найбільше мені подобається приймати виклики, які перед нами стають. Наприклад, є якийсь дрон, на якому ще не налаштований зв’язок і ми його ніколи раніше не налаштовували… І це цікаво — його дослідити. І коли з першого разу щось не виходить, треба щось змінювати, шукати „милиці“, і через них виконувати цю роботу. І це досить цікаво, це процес дослідження», — розповідає операторка.

Рятують навіть тих, кого вважали загиблими — як «божевільна ідея» наземних дронів призвела до революції
Рятують навіть тих, кого вважали загиблими — як «божевільна ідея» наземних дронів призвела до революції

Як повідомляла АрміяInform, ГУР розпочав виробництво власних роботизованих комплексів та показав їх у дії.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform