Україна і світ

Волкер: Видача російських паспортів мешканцям Донбасу – пункт окупаційного сценарію

Волкер: Видача російських паспортів мешканцям Донбасу – пункт окупаційного сценарію

Провокація – так спецпредставник держдепу США Курт Волкер назвав указ президента Росії Путіна щодо спрощення процедури видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. До того ж, цей крок Кремля підриває мінські домовленості і схожий більше на пункт з “окупаційного сценарію”, ніж на зусилля для досягнення миру.

Читайте також: “Донбас – це Україна”, – написав Волкер у своєму Twitter. І наголосив: “Люди там – попри те, якій мові спілкування надають перевагу – українці”.

“Рішення Росії щодо видачі паспортів мешканцям окупованої частини Донбасу – провокаційне і взяте з “окупаційного сценарію”. Воно підриває зусилля, спрямовані на імплементацію мінських домовленостей та відновлення контролю України над Донбасом”, – заявив Волкер.

Рішення Кремля засудила й посол Франції в Україні Ізабель Дюмон: “Ми засуджуємо рішення Росії щодо спрощеного надання російського громадянства мешканцям Донецька та Луганська. Це рішення суперечить мінським домовленостям”.

Чинний президент Петро Порошенко з цього приводу заявив: “Йдеться фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні”.

Від імені лідера президентських виборів 2019 Володимира Зеленського опублікували у Facebook заяву щодо указу Путіна: “Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта“.

А от Російська Федерація в особі Путіна пояснила своє рішення “гуманітарними” намірами: “У нас немає жодного бажання створювати проблеми новій українській владі. Але терпіти ситуацію, за якої люди, що проживають на “території Донецької та Луганської республік”, взагалі позбавлені цивільних прав”

Волкер: Видача російських паспортів мешканцям Донбасу – пункт окупаційного сценарію

Що передбачає скандальний указ Путіна?Заяву на видачу громадянства Росії від жителів псевдореспублік повинні розглядати не довше трьох місяців. Відповідний указ з’явився на сайті російського президента.

У документі зазначено, що особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України мають право звернутися із заявами про вступ у громадянство Російської Федерації у спрощеному порядку. Вони зможуть отримати російські паспорти без обов’язкових іспитів чи дотримання вимоги щодо проживання в РФ терміном у понад п’ять років.

Основні умови зміни громадянства – наявність паспортів “ЛНР” і “ДНР” і здача українського паспорта. Проте охочим слід поїхати до Ростовської області. На місці паспорти отримуватимуть лише проросійські бойовики.

Україна вже звернулася до Ради безпеки ООН через скандальний указ російського президента. А Радбез ООН проведе засідання з цього приводу найближчим часом – найімовірніше, вже 25 квітня.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019

Close