Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Внаслідок зіткнень банд у в’язниці в Еквадорі загинули 116 осіб

У в’язниці еквадорського міста Гуаякіль сталися масові сутички між бандами. Внаслідок зіткнень загинули щонайменше 116 осіб, ще понад 80 отримали поранення.

Еквадорські чиновники після заворушень повідомили, що принаймні п’ятьох загиблих обезголовили.

Президент Гільєрмо Лассо запровадив надзвичайний стан у пенітенціарній системі Еквадору, дозволивши уряду розмістити поліцію та солдат у виправних установах.

Влада приписує кровопролиття у пенітенціарній установі Літораль бандам, що пов’язані з міжнародними наркокартелями, які борються за контроль у в’язниці.

Лассо під час прес-конференції назвав інцидент у в’язниці Літораль жахливим та сумним, зазначивши, що влада наразі не може гарантувати, що відновила контроль над виправним закладом.

— Прикро, що в’язниці перетворюються на території для суперечок за владу між кримінальними угрупованнями, – сказав президент.

Він додав, що діятиме “абсолютно рішуче”, щоб відновити контроль над в’язницею Літораль та запобігти поширенню насильства на інші пенітенціарні установи.

Командир поліції Фаусто Буенаньо повідомив, що зіткнення розпочалися після того, як в’язні із одного крила в’язниці перелізли через діру до іншого, де й напали на членів іншої банди.

За межами в’язниці зібралися родичі в’язнів, які плакали та описували журналістам жорстокість, з якою їхніх близьких вбивали, обезголовлювали та розчленовували.

Масова бійка у Літоралі сталася вранці 29 вересня. Тюремна охорона почула постріли і кілька вибухів, після чого викликала підкріплення. Спочатку повідомлялося про 30 загиблих і 48 поранених.

Що відомо про в’язницю Літораль?

Це одна з найбільших в’язниць в Еквадорі та вважається однією із найнебезпечніших.

У ній утримують членів еквадорських банд, які тісно пов’язані із мексиканськими наркокартелями.

Місцеві чиновники раніше заявляли, що бійка виникла внаслідок суперечки між угрупуваннями Лос Лобос та Лос Чонерос. Останніх пов’язують із мексиканським наркокартелем Сіналоа.

Цю бійку у Літоралі називають найбільшою за всю історію країни. До цього найкривавіший день був у лютому цього року, коли внаслідок заворушень у трьох в’язницях загинули 79 в’язнів. У липні ще 22 ув’язнених загинули в установі Літораль.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-30 17:45:22

Магазин Автозапчастин м.Ніжин