Вміст розчиненого кисню знизився до критичних показників: на Чернігівщині через замор риби перевірили річку Остер
На Чернігівщині екологи обстежили річкову водойму Остер після того, як у мережі з’явився пост про замор риби. Які результати отримали — читайте у матеріалі.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.
31 травня на Фейсбук-сторінці голови Остерської громади Леоніда Мисливця з’явилась інформація, що в річці Остер стався замор риби. Саме через це, екологами було здійснено відбір води з річки для проведення лабораторного дослідження.
У результаті дослідження було встановлено, що показник органічних речовин за хімічним споживанням кисню у водоймі склав 51 міліграм на кубічний дециметр при нормі у 30 міліграм, а вміст розчиненого кисню в річковій воді взагалі знизився до критичних показників — 1,4 мгО2/дм3 (при нормі 4 мгО2/дм3).
Значення інших забруднюючих речовин знаходяться в межах нормативів.
Показники хімічного та біологічного споживання кисню — це умовні величини, які свідчать про забруднення води органічними та неорганічними речовинами, що окислюються.
За інформацією екологів, природна водойма є біологічно збалансованою екологічною системою, налаштованою на самоочищення і самовідновлення. Цей природний стан біологічного балансу може бути порушений як в результаті старіння водоймища, так і в результаті штучного забруднення водойми органічними речовинами і поживними елементами, тобто в ході діяльності людини.
При розкладанні органічні речовини інтенсивно забирають з води розчинений кисень, при цьому виділяючи у воду продукти розпаду. Надлишок органічних речовин і поживних елементів призводить до порушення біологічної рівноваги і пригнічує процес біологічного самоочищення водойми. Що, в результаті, і призводить до літніх заморів риби.
Проаналізувавши ситуацію встановили, що основними причинами незадовільного стану поверхневих водних об’єктів є недотримання режиму господарської діяльності в прибережних захисних смугах, які є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, на Чернігівщині чоловік сплатить 49 тисяч гривень штрафу за вилов риби під час нересту.
Viber
Джерело: mynizhyn.com
2024-06-09 10:10:32