Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Візит Зеленського до США це перевірка обіцянок Байдена щодо України – ЗМІ

Приїзд президента України Володимира Зеленського до США це перевірка обіцянок підтримки та інвестицій, які керівництво Білого дому робило сім років тому.

Про це пише видання Financial Times (FT) у редакційній колонці.

У виданні згадують про візит Джо Байдена в Україну у квітні 2014 року у ролі віце-президента, а також його обіцянку.

– Тоді після революційних подій на Майдані, анексії Криму Росією та початку війни на сході України колишній віце-президент пообіцяв, що Америка буде другом і партнером України в протистоянні РФ і в просуванні реформ, – пишуть у FT .

На думку журналістів, тепер, чере сім років, зустріч чинного глави Білого дому Байдена і президента України Володимира Зеленського покаже, наскільки обіцянки відповідають дійсності.

Окрім того, FT пише, що зустріч двох лідерів пройде на тлі “приниження Америки” в Афганістані та домовленостей Байдена з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, які дали зелене світло російскому газопроводу Північний потік-2.

Важливим фактом для України є і виведення американських військ з Афганістану, де 15 серпня владу захопило радикальне угруповання Талібан.

– У Києві побоюються, що так само стрімко може бути відновлена “гегемонія Росії в Україні”, – пишуть у виданні.

На думку журналістів FT, під час зустрічі із Зеленським Байден має пообіцяти не дозволити РФ використовувати Північний потік-2 як інструмент тиску на Україну.

Також президенти України та США повинні обговорити фінансові гарантії і допомогу в оборонному секторі.

– Після подій в Афганістані, Байден має показати, що США все ще готові дотримуватися своїх обіцянок для країн, які вони називають союзниками, – пишуть у FT.

Візит Зеленського до США

31 серпня, в української делегації на чолі з президентом стартували робочі зустрічі у США. Так, Зеленський уже відвідав Міністерство енергетики, Пентагон, Державний департамент США, Світовий банк та космічне агентство NASA.

Сьогодні, 1 вересня, запланована зустріч Зеленського і Байдена, які двічі переносили.

Очікується, що на зустрічі порушать три питання: безпекове, енергетичної безпеки та реформ в Україні.

Детальніше про те, чого очікувати від візиту Зеленського до США та переговорів із Байденом – у матеріалі Фактів ICTV.

Джерело: Financial Times

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-01 14:38:38