Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Візит Блінкена є засобом стримування Росії – Кулеба

Візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до України був незапланований. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

– Я запросив державного секретаря терміново відвідати Україну, коли був у Брюсселі на засіданні Україна – НАТО. Я тоді сказав, що він має приїхати і що його візит стане сигналом для Росії, – повідомив Дмитро Кулеба в ефірі програми Право на владу.

За словами очільника МЗС, сьогодні Блінкен на кожній зустрічі вживав фрази “Я перебуваю в Україні за дорученням президента Байдена”, президент Байден просив переказати”.

– Тому сам візит Блінкена є політичним сигналом, засобом стримування Росії, – зауважив Дмитро Кулеба.

Міністр наголосив, що і уряд, і американські партнери уважно стежать за відведенням військ РФ від кордонів України.

– Зараз відбувається показушне відведення російських збройних сил. Уся ця армада, яка була  зосереджена в окупованому Криму, на Донбасі, зменшується мікроскопічно, абсолютно не тими темпами, щоб ми розслаблялись та могли говорити про деескалацію ситуації, – наголосив Дмитро Кулеба.

Натомість очільник МЗС запевнив, що зараз відбувається багато дипломатичних кроків, які потроху відштовхують Росію від українського кордону.

Візит Блінкена до України

6 травня в Україні з робочим візитом перебувають держсекретар США Ентоні Блінкен та його заступник із політичних питань Вікторія Нуланд.

Блінкен провів зустріч із парламентаріями, прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем і президентом Володимиром Зеленським.

Політики зробили низку важливих заяв, а також провели інтерв’ю з представниками ЗМІ.

Більше новин про візит Ентоні Блінкена до України читайте в матеріалах Фактів ICTV.

Фото: МЗС

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-06 23:36:35