Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Виступ Зеленського на саміті G7: що говорив президент України

Фото: Офіс президента

Україна закликала лідерів G7 підтримати план відновлення на кшталт двосторонніх безпекових угод, а також посилити українську протиповітряну оборону.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на саміті G7, який проходить 13-14 червня в Італії.

У своєму виступі український лідер зосередився на п’ятьох основних пунктах: безпека, військова допомога, відновлення, російські активи та Саміт миру.

Зараз дивляться

Безпека для України

Глава держави подякував за спільну безпекову декларацію Групи семи, яка була укладена 12 липня 2023 року і заявив, що сьогодні в межах цієї декларації будуть підписані ще дві безпекові угоди – зі Сполученими Штатами та Японією.

– Сильні угоди. Цим ми робимо довершеною безпекову архітектуру відносин між Україною та Групою семи – буде сім угод з усіма вами. Дякую. Наші люди бачать, що провідні демократії світу справді віддані підтримці української незалежності та прав кожної нації, – сказав він.

Військова допомога

Володимир Зеленський наголосив, що Україна та партнери мають “зробити довершеною і взаємодію у конкретній допомозі нашим воїнам уже зараз”.

– З кожним із вас ми обговорюємо кілька речей, які максимально потрібні: ППО, і передусім Patriot, які збивають усі російські ракети, а також наша далекобійність і можливість знищувати російських терористів там, де вони є, включно з територією самої Росії, – сказав він.

Глава держави згадав про нещодавній дозвіл на застосування західної зброї поза територією України для захисту Харкова та інших міст, що зміцнило Україну від російських ударів.

– Але ми ще в пошуку додаткових Patriot і потребуємо й надалі таких же сильних кроків, як були зроблені для нашої далекобійності. Я також прошу вас зробити все можливе, щоб прискорити наш перехід на F-16, що означає прискорення підготовки пілотів і збільшення кількості навчальних центрів для пілотів, – сказав він.

Також Володимир Зеленський передав лідерам G7 повідомлення від українських військових: “вони вдячні за всі пакети військової підтримки, які ви надали, і просять вас доправити їх в Україну, нашим воїнам якнайшвидше”.

Відновлення України

Глава держави нагадав, що цього тижня в Німеччині проходила Конференція щодо відновлення України, де були й представники країн G7.

– І я говорив, інші говорили – нам потрібен чіткий план відновлення України. Схожий із тим, як був план Маршалла для Європи після війни. Звичайно, такий, що відповідає потребам нашого часу й України. Друзі, давайте разом складемо такий план відновлення та підтвердимо його теж спільною декларацією G7+ – декларацією відновлення, – наголосив президент.

Зеленський вважає, що цей крок буде також і декларацією миру, оскільки “завдяки відновленню люди побачать, що мир справді буде, що ми в нього віримо і дбаємо про настання миру так само, як і про оборону”.

– Деталі можуть опрацювати наші команди так само, як вони опрацювали безпекові декларації. І це може бути ідеальним рішенням із погляду своєчасності та символізму – підготувати декларацію відновлення якраз до саміту НАТО у Вашингтоні та ухвалити її під час саміту, – сказав він.

Заморожені активи РФ

Президент наголосив, що у випадку, коли саме Росія сплачуватиме за шкоду, завдану російською війною, це буде справедливим.

– Я прошу вас підтримати план використання російських активів, який швидко надасть Україні $50 млрд. Усі ви поінформовані про деталі. Це абсолютно робочий план. І це гроші, які мають спрацювати і для підтримки оборони, і для відновлення. Так само ми маємо створити робочий механізм конфіскації заморожених активів Росії на $300 млрд – маємо привчати держави, які підтримують терор, що вони за це й платитимуть, – сказав він.

Саміт миру

На сам кінець Володимир Зеленський нагадав, що вже післязавтра, 15 червня, розпочнеться Саміт миру у Швейцарії, де світові лідери “можуть зробити реальний крок у напрямку справедливого миру для нашої країни та всієї Європи”.

– Всі ви знаєте, що на першому Саміті ми зосередимося на трьох пунктах Формули: ядерна безпека, продовольча безпека, звільнення полонених та депортованих. Можливо, Саміт стане кроком і щодо ширшої енергетичної безпеки – ми маємо унеможливити російські удари по нашій території, і є ідеї, як це забезпечити. Сподіваюся на вашу підтримку імплементації напрацьованих кроків, – сказав він.

Глава української держави також сподівається, що єдність між партнерами збережеться і 25 червня, коли очікується ухвалення переговорної рамки з ЄС.

Джерело: Офіс президента

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-13 19:21:12