Україна і світ

Віспа мавп в Україні буде, але ми знаємо, що робити, щоб не виник спалах – Кузін

Будівельні матеріали м.Ніжин

В Україні буде зареєстровано віспу мавп, але епідемічних спалахів не буде, заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Головний санлікар пояснив, що у світі зафіксовано понад 170 випадків мавпячої віспи. Він пояснив, що заразитися можна лише, маючи тісний контакт із інфікованим. Хвороба не передається так швидко, як коронавірус.

– Не достатньо поспілкуватися з людиною поряд, потиснути їй руку, треба мати досить тривалий близький контакт, як із виділенням цієї людини, чи, наприклад, кров’ю, чи з якимось біологічним матеріалами. Такий тип контакту буває переважно у побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не така велика, як при Covid-19, — додав Кузін.

Він зазначив, що вже є чіткі інструкції щодо реагування на випадки зараження віспою мавп для лікарів епідеміологів як в Україні, так і в усьому світі.

– Алгоритм дуже схожий на алгоритм Covid-19. І протягом інкубаційного періоду та протягом самої хвороби ці люди повинні перебувати у закладі охорони здоров’я. Після того, як людина одужала, вона вже не становить жодної загрози для навколишнього середовища, для людей і навіть не є інфекційною для них, — додав Кузін.

Лікар розповів, що зараз ніде у світі не планують проводити масову вакцинацію від мавпячої віспи.

– Захворювання досить рідко протікає у тяжкій формі, тому швидкість передачі його є мінімальною, тому ризики його епідемічного поширення для світу також є мінімальними, – сказав медик.

Він припустив, що в Україні такі випадки будуть зареєстровані, але ми точно знаємо, яким чином проводити епідеміологічне розслідування, чим лікувати, як лікувати і що робити для локалізації захворювання. Кузін впевнено заявив, що спалаху ми не матимемо.

віспа
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-28 15:19:55

Магазин Автозапчастин м.Ніжин