Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Випускникам Городнянського ліцею з числа дітей-сиріт нарахують і виплатять допомогу

Випускникам Городнянського ліцею з числа дітей-сиріт нарахують і виплатять допомогу

Ювенальними прокурорами Чернігівської окружної прокуратури виявлено двох випускників Городнянського ліцею із числа дітей-сиріт, які після закінчення закладу освіти у 2020 році не отримали одноразову грошову допомогу, передбачену ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Розмір допомоги – шість прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Для відновлення законності та як наслідок реалізації державних гарантій у сфері охорони дитинства прокуратура звернулася до суду з позовом на захист інтересів держави шляхом поновлення прав дітей зазначеної категорії.

Чернігівським окружним адміністративним судом підтверджено правомірність позиції прокурора та задоволено позов, зобов’язавши відповідача нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу в сумі 12 608 грн кожному випускнику.

Від початку року розглянуто вже три позови прокурорів у зв’язку з невиплатою навчальними закладами зазначеної допомоги випускникам закладів освіти. У 2020 році за наполягання ювенальних прокурорів у судах задоволено 12 таких позовів в інтересах 21 випускника на загальну суму 238 тисяч гривень.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

19.05.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова