Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Винахідник з Чернігівщині власноруч змайстрував комбайн, який відокремлює насіння з гарбузів

Винахідник з Чернігівщині власноруч змайстрував комбайн, який відокремлює насіння з гарбузів

Володимир Турко із села Долинське, що неподалік райцентру Сосниця на Чернігівщині, створив власноруч комбайн, який відокремлює насіння з гарбузів. Це — мрія багатьох селян, які вирощують гарбузи для продажу насіння.

Ідею запозичив у полтавських друзів. Сам агрегат чіпляється до будь-якого трактора — «китайця», Т-40, МТЗ та дозволяє відокремлювати насіння від м'якоті. 

Про це повідомляє Голос України.

Родина Турків садить під гарбузи соток 20 і  якщо гарний врожай, то з цієї площі мають п’ять великих причепів. Вибирати насіння — ніяк не вистачає часу.

«Заїжджаю на поле, трактора не глушу. Збираю гарбузи і вкидаю до ємності. Далі гарбуз відокремлюється на насіння та м’якоть, дрібнить на декілька частин. На виході кріпиться мішечок, куди висипається насіння. М’якоть, звісно, використовуємо для господарства, вона не дуже подрібнена і може декілька днів зберігатися. Всі гарбузи одночасно ми не збираємо, щоб м’якоть не пропала. Як згодуємо, тоді знову їду на поле», — показує свій агрегат та розповідає про механізм його роботи Володимир Турко.

Приміром, цього року за кілограм платять 70 гривень. За тиждень подружжя здає мішечок насіння — кілограмів двадцять. 

Зазначимо, це не перший його витвір. Власноруч чоловік зробив усі свої верстати, млин. А володіє він і зварювальним верстатом, і токарним, і по дереву. Є в нього міні-пилорама. Все обладнання для обробітку картоплі — теж витвори його рук.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
02.12.2020