Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

він 2 роки воював за Україну

Громадянина Швейцарії Джона Нейдхарта, який два роки воював проти російських військ на боці України у складі Інтернаціонального легіону, заарештували в Берні.

В’язниця за службу в іноземній армії

Як пише швейцарське видання Blick, журналісти якого 14 червня були присутні при затриманні Нейдхарта, за місцевими законами йому загрожує до трьох років ув’язнення за службу в іноземній армії.

36-річний Джон Нейдхарт, який два роки був кулеметником в українській армії, зробив це добровільно, щоб додатково привернути увагу до України під час Саміту миру, який сьогодні стартував у Швейцарії.

Зараз дивляться

Сам саміт, на думку Нейдхарта, не варто сприймати серйозно, оскільки потрібно дати можливість Україні перемогти на полі бою.

– Ця конференція – жарт. Якщо ви дійсно хочете допомогти Україні, ви повинні дати їй змогу перемогти росіян у військовий спосіб. Ви повинні спочатку зламати росіян, а потім вести з ними переговори, а не навпаки, – вважає він.

Нейдхарт родом з Цюриха, працював вчителем середньої школи, а 9 березня 2022 року приєднався до Інтернаціонального легіону, у складі якого брав участь у контрнаступі на Харківщині, у битві за Куп’янськ та тривалий час воював під Бахмутом.

У лютому військова юстиція Швейцарії порушила справу проти Нейдхарта, проте чоловік не боїться в’язниці і жартома додає:

– Після більш ніж двох років на фронті я можу спати де завгодно.

У суботу, 15 червня, у Швейцарії розпочався Глобальний саміт миру . Його відкрили президент України Володимир Зеленський і президентка Швейцарії Віола Амхерд.

Фото: Blick

Джерело: Громадське

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-15 15:52:22