Україна і світ

Військовополоненого українського моряка Сороку відправили у лікарню

Сороку відправили в лікарню у зв’язку з неможливістю лікування і обстеження в умовах СІЗО

Джерело: 112.ua

Військовополоненого українського моряка Сороку відправили у лікарню

Військовополоненого українського моряка Василя Сороку відправили в лікарню, в якій йому раніше оперували руку, у зв’язку з неможливістю лікування і обстеження в умовах СІЗО. Про це повідомив адвокат моряка Сергій Бадамшин на своїй сторінці в Facebook.

“У зв’язку з неможливістю лікування і обстеження в умовах СІЗО “Лефортово” у квітні нами неодноразово ставилося питання про додаткове післяопераційному обстеженні та реабілітації у лікаря, що оперував Василя. Слідство пообіцяло після свят організувати обстеження. Слово своє дотримали”, –йдеться у повідомленні.

Адвокат повідомив, що захист очікує результатів обстеження моряка.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор “Лефортово”. Крім того, троє поранених при обстрілі росіянами українських моряків були переведені в лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і пред’явила всім українським полоненим морякам звинувачення в незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Після поранення у моряка Сороки не відновлювалися функції руки – пальці не згиналися, набряк не сходив, в руці залишалися осколки, а медичні документи не надавали ні адвокатау, ні самому військовополоненому. Український омбудсмен Людмина Денисова заявляла, що російська сторона безпідставно відкладає проведення операції.

Пізніше військовополоненого українського моряка Василя Сороку прооперували. Одужання військовополоненого українського моряка Василя Сороки після операції відбувається важко і повільно. 

Джерело: www.112.ua