Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Військовий з Чернігівщини створив унікальну абетку для діток — подробиці

У Чернігові в бібліотеці імені Михайла Коцюбинського презентували унікальну книгу для дітей, казковий маршрут якої здатен провести дітей стежками історії та культурних традицій рідного міста — «Абетку малого чернігівця». Автор видання — полковник ЗСУ Валентин Буряченко.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».


Фото: Абетка Валентина Буряченка

Створювати книгу військовослужбовець почав 5 років тому після повернення із зони АТО/ООС, на це його надихнула дружина. Оскільки багато часу чоловік витратив на творчі пошуки та розроблення дизайну, завершив написання книги вже під час повномасштабного рашистького вторгнення. Після 24-го лютого Валентин став до оборони Чернігова, а потім передислокувався в Бахмут. І дописував абетку між ротаціями, збираючи цікаві історії.

– Я з напарником, лейтенантом Євгеном Грушко, приходив ночувати в підвальному приміщенні. Це таке приміщення, у довжину десь метра три. І лягали без задніх ніг. А так сталося, що з певним часом у нас з’явилася сусідка — це пацючиха, яка, коли ми приходили, починала активувати свою діяльність. Ми звикли до неї, вона звикла до нас. Ми зробили вигляд, що не помічаємо. Й от ця пацючиха стала прообразом хом’ячка, про якого я написав на літеру Х, – розповів військовослужбовець, автор книги Валентин Буряченко.

Книга покликана навчити дітей не лише грамоті, а й любові до свого міста. У центрі сюжету абетки — кіт-воїн Шеврон, який у команді з українськими оборонцями запрошує дітлахів у незабутню подорож алфавітом. Кожна літера абетки присвячена Чернігову, його історії та героям, що допоможе малечі засвоїти цікаві факти про рідний край. Наприклад, у книзі є віршик на літеру «М», де йдеться про мікрорайони міста, зокрема, Музикалка та Масани.


Фото: Валентин Буряченко. Джерело: 046.ua

– Завдання не з легких писати для діточок, враховуючи те, що це маленька аудиторія. Потрібно доступною мовою, щоби було дуже цікаво. Отже, абетка у віршованій формі, віршики для діточок. Плюс, окремо йдуть завдання. Ця книжка розрахована не лише на маленьку категорію, а на їхніх батьків, дідусів, бабусь, вчителів, вихователів, для того, щоби допомагали діточкам разом постигнути історію нашого міста, – зазначив Валентин Буряченко.

Письменник передав примірники видання дитячим книгозбірням централізованої бібліотечної системи міста. Також «Абетка малого чернігівця» вже доступна в продажу. Усі виручені кошти планують передати на потреби української армії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, покладені в каміння відлиті історії, які віддзеркалюють дух та спадщину міста, залишаються вічними свідками минулого. У другій частині нашого фоторепортажу ми продовжимо подорож усередину часу, розглядаючи нові пам’ятники Ніжина та розкриваючи їхню унікальну історію.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-05-19 16:58:41