Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Війна не зупинить розвиток українського необанкінгу, а лише прискорить його

Необанки — майбутнє світової банківської системи та один із двигунів IT-індустрії. Їхня популярність стрімко зростає по всій земній кулі, і в Україні в тому числі.

Це підтверджується дослідниками, які зазначають, що 20-30% споживачів вже стикалися та користувалися послугами необанків. А також інвесторами, які вбачають тут велику перспективу та вкладають у її розвиток великі капітали.

Сьогодні у світі існує близько 400 необанків. Серйозна цифра, особливо, якщо врахувати, що пік інвестицій у цей напрямок припав лише на останні кілька років.

Дуже надихає і восьмирічний прогноз розвитку цього бізнесу у світовому масштабі — на 53% з 2022 по 2030 роки, до $2 трлн. За такий ринок готові поборотися багато хто, і наш sportbank – у тому числі.

Звісно, повномасштабне вторгнення в Україну загальмувало деякі плани та проєкти одразу після 24 лютого. Нам, як і багатьом, довелося долати труднощі. Але згодом стало зрозуміло, що у складній, навіть критичній ситуації, попит на необанкінг буде вищим, ніж раніше.

У нього більше можливостей, порівняно з класичним банкінгом та з обслуговуванням населення у банківських відділеннях, ці можливості використовуватимемо максимально. Певні ідеї залишилися ще з часів пандемії коронавірусу, тому знаємо, що потрібно робити і як допомагати людям.

2022 рік показав, що українські банки готові активно розвивати та заробляти на транзакційному бізнесі. Він опинився у пріоритеті з початком міграції.

За оцінкою ООН, близько 8 млн українців через війну були змушені виїхати за кордон — їм не можна втрачати зв’язок зі своєю країною, потрібно мати можливість 24/7 проводити грошові перерахування в будь-який бік.

Не повинно бути жодних перебоїв надсиланням/отриманням коштів, що можуть забезпечувати необанки. Також як і оперативне відкриття рахунків видалення.

Людям не потрібно шукати банківські відділення з генераторами в Україні чи переживати про передачу документів з-за кордону, необанк може провести верифікацію та відкрити рахунок дистанційно за 10-15 хвилин. Усі механізми вже відточені.

При цьому на своєму прикладі бачимо, що люди довіряють необанкам не лише переказ коштів, а й зберігання. Люди відгукнулися на наші депозитні продукти, і ми змогли наростити вклади населення більш як вдвічі. sportbank намагався мотивувати вкладників — підняли відсотки за депозитами та знизили комісії, вийшли на хороший результат із приростів.

Звичайно ж, допомогла і 100% гарантія на вклади населення + 3 місяці на час дії в Україні воєнного стану з боку держави. Однак важливість технологічності та гнучкості необанкінгу теж не применшуватиму.

Українці, щоправда, цінують технологічність та зручність. До речі, це підтверджується останньою статистикою Нацбанку, яка говорить про зростання безготівкових платежів у нашій країні за підсумками III кварталу 2022 року: на 8% за кількістю транзакцій та на 60% за їхньою сумою.

При цьому, майже 42% розрахунків відбувалися безконтактно з використанням NFC-гаджетів. А світові дослідження показують загальне зростання інтересу споживачів до цифрових платежів — у 2021 році їхній асортимент зріс на 38%, а 2022 року — на 53%.

На нові технології є широкий відгук споживачів, які готові користуватися новими послугами. Причому не лише у платіжному, а й у всіх напрямках.

Наприклад, наш sportbank приділяє велику увагу такому напрямку, як кешбек, який відновили та розвиваємо. А також кредитним карткам, де людям лише на початку повномасштабного вторгнення скорочували ліміти через проблеми з поверненням.

Нині їх відновлюємо, робимо нові пропозиції. Ведемо перемовини з торговельними мережами, щоб люди могли купувати у розстрочку у максимальній кількості точок.

Впевнений, що попит на цей вид кредитування збільшуватиметься в нашій країні, як і по всьому світу. Там це називають BNPL (buy now pay later — купуй зараз, плати потім), дослідники говорять про ємність цього напряму у світі в обсязі $100 млрд. Покупки українців неодмінно зроблять свій внесок у цей обсяг.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Український необанкінг не відстає від світових трендів, настроїв та технологій. У чомусь можемо навіть випереджати, у нас вимоглива аудиторія — інакше не можна.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-27 21:31:14