Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Відставка спікера Джонсона – у Сенаті стурбовані цим сценарієм

Республіканці в Сенаті США стурбовані можливістю усунення з посади спікера Палати представників Майка Джонсона напередодні того, як він готовий винести пакет щодо України на голосування.

Процес ініційований однопартійкою Джонсона Тейлор Грін, яка подала до Палати резолюцію про його відставку.

Для сенаторів така перспектива нагадує складний депресивний період роботи у жовтні 2023 року, коли за таким самим сценарієм з резолюцією у відставку було відправлено Кевіна Маккарті.

Зараз дивляться

— Я просто не знаю, навіщо комусь іншому виконувати цю роботу. У цього хлопця (спікера Джонсона – Прим.) найкращі дипломатичні навички, він досить консервативний. Тягар управління цілком реальний, і я просто не знаю, хто б узяв на себе цей тягар навіть на короткий час, – зауважив сенатор Кевін Крамер, колишній член Палати представників.

У період коли кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп хоче зайняти Білий дім, а члени партії  — зберегти хоч і невелику, але більшість у Конгресі (218 проти 213) відставка Джонсона буде максимально недоречною.

Республіканці стурбовані, що часті заміни спікерів негативно сприйматимуться виборцем, який вважатиме це несерйозним підходом до роботи.

Відставка Маккарті – наслідки для Конгресу

Для республіканців усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників справді стало стресовою ситуацією, пише The Hill.

Боротьба, що послідувала за цим, підірвала більшу частину робіт, запланованих на частину року і початок 2024 року, включаючи державне фінансування.

Конгресу необхідно було ухвалити чотири тимчасові законопроєкти про витрати, швидше, ніж місяцем раніше, нарешті, повністю профінансувати 2024 бюджетний рік.

Резолюція про відставку Джонсона

Наприкінці березня 2024 року член Палати представників від Республіканської партії Тейлор Грін внесла клопотання про зняття Джонсона з посади спікера.

Вона пояснила свій крок тим, що Джонсон сприяв голосуванню за бюджетний пакет законопроєктів, що дозволило уряду США  уникнути шатдауну, але суперечило консервативної позиції республіканців, іншими словами – “зрадив партії”.

Сам Джонсон має вплив на зовсім невеликий відсоток республіканців у Палаті, тому при ухваленні ключових рішень змушений покладатися на демократів.

Ряд демократів, у свою чергу, готові допомогти Джонсону зберегти за собою посаду спікера, але тільки якщо він виставить на обговорення законопроєкт про допомогу Україні, що майже напевно викличе гнів Грін та її соратників.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-13 22:15:56