Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Відомо, коли розпочинається прийом заяв до перших класів у школах Чернігова

  • Відомо, коли розпочинається прийом заяв до перших класів у школах Чернігова
  • Відомо, коли розпочинається прийом заяв до перших класів у школах Чернігова

Управління освіти Чернігівської міської ради нагадує про порядок прийому дітей у перші класи в 2021 році.

Загалом він із минулого року не змінився. Прийом заяв про зарахування дітей до першого класу почнеться з 1 квітня цього року. Саму заяву про зарахування, а також усі необхідні документи треба подати до обраних закладів упродовж двох місяців – квітня і травня. Заяву подають особисто батьки або законні представники, пред’являючи паспорт. Також треба подати копію свідоцтва про народження дитини та медичну довідку про стан її здоров’я з висновком, що дитина може відвідувати заклад загальної середньої освіти. А для дітей з особливими освітніми потребами з метою організації інклюзивного навчання подається також висновок інклюзивно-ресурсного центру.

Окрім того, в разі потреби батьки можуть подати додаткові документи, що підтверджують місце проживання дитини. Право на першочергове зарахування до закладу мають діти, які проживають на його території обслуговування. Будь-який інший заклад батьки можуть обрати у разі, якщо там є вільні місця.

Право на першочергове зарахування також мають діти з особливими освітніми потребами і ті, хто має братів, сестер у цій же школі або батьки в ній працюють.

Минулого року в Чернігові було набрано 98 перших класів. За попередніми даними (а це дані електронної реєстрації, а також опитування батьків дітей, які відвідують заклади дошкільної освіти), цього року планують набирати таку ж кількість перших класів.

Водночас у Чернігові цього року дещо змінюється мережа закладів загальної середньої освіти, які здійснюватимуть прийом першачків. У зв’язку зі змінами в законодавстві про освіту чотири навчальні заклади – школи №1, №12, №15 та №22 – починають поступовий процес реорганізації в ліцеї (виключно старшу школу). У зв’язку з цим дітей до перших класів вони з 2021 року вже не набиратимуть. Їхня територія обслуговування перерозподілена між іншими найближчими закладами загальної середньої освіти.

Інформація про закріплену за кожним закладом освіти територію обслуговування та про правила прийому заяв до перших класів можна знайти, зокрема, на офіційних сайтах Чернігівської міської ради та міського управління освіти. Невдовзі в кожному закладі освіти на інформаційних стендах та на їх сайтах в інтернеті буде розміщена інформація як про це, так і про кількість вільних місць у перших класах.

Надіслати електронну заявку, що прискорить процедуру подачі документів, можна на сайті https://school.isuo.org/

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

12.03.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова