Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Відомий препарат для лікування діабету, показав вражаючу здатність зменшувати апное сну – вчені

Дослідники з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та фахівці з інших наукових установ різних країн провели всесвітнє дослідження, яке демонструє високий потенціал тирзепатиду – препарату, відомого в лікуванні діабету II типу, для медикаментозного впливу на апное сну.

Люди, що страждають від обструктивного апное, отримають надію

За статистикою, кількість пацієнтів із обструктивним апное сну та ще й з ожирінням у всьому світі наближається до 936 млн.

Для дослідження вчені долучили 469 учасників із помірним та важким обструктивним апное сну з дев’яти різних країн, включаючи США, Австралію та Німеччину. Усі вони до того ж мали зайву вагу.

Зараз дивляться

Пацієнтам вводили 10 або 15 мг препарату шляхом ін’єкції або ж давали плацебо.

Вплив тирзепатиду оцінювали протягом 52 тижнів.

Дослідники виявили, що тирзепатид значно зменшив кількість перерв у диханні під час сну.

Важливо, що деякі учасники, які приймали препарат, вже не потребували терапії апаратом CPAP, яким користувалися для підтримки відкритими дихальних шляхів під час сну, щоб запобігти перервам дихання.

Нове відкриття покращить життя мільйонам пацієнтів

Результати дослідження опубліковані в онлайн-виданні New England Journal of Medicine. У публікації підкреслюється, що потенціал лікування апное тирзепатидом покращить якість життя мільйонів людей у ​​всьому світі.

Крім того, ця медикаментозна терапія впливає й на інші аспекти, пов’язані з обструктивним апное, зокрема, знижує ризики серцево-судинних захворювань, стабілізує масу тіла, що важливо для людей з ожирінням.

Найпоширенішим побічним ефектом, про який повідомлялося, були легкі проблеми зі шлунком.

Атул Малхотра, доктор медичних наук, один з авторів дослідження наголосив, що запропоноване інноваційне рішення означає новий стандарт догляду для  незліченної кількості людей, які борються з обструктивним апное сну і перепробували безліч методів лікування.

Наступні кроки дослідників будуть спрямовані на проведення клінічних випробувань для вивчення довгострокових ефектів тирзепатиду.

Джерело: MedicalXpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-05 11:16:56