Україна і світ

Відмова від паперового документообігу і санкції за прогули нардепів: Парламент планує реформувати роботу ВРУ

Під час обговорення законопроекти критикували за несистемність внесення змін

Джерело: 112.ua

Відмова від паперового документообігу і санкції за прогули нардепів: Парламент планує реформувати роботу ВРУ

Верховна Рада підтримала за основу три законопроекти, спрямовані на реформу роботи парламенту. Онлайн-трансляцію вечірнього пленарного засідання вів телеканал “112 Україна“.

Депутати мають намір уможливити внесення до законопроекту під час доопрацювання до другого читання змін, які не були у документі під час голосування у першому читанні. За законопроект № 1039-2 проголосували 240 нардепів.

Зауважимо, зараз поправки можна вносити лише до того тексту законопроекту, який був підтриманий Радою за основу.

Парламент виступив за подачу супровідних документів до законопроекту, а також пропозицій і поправок в електронному вигляді. Справа законопроекту має вестися також в електронному вигляді, а всі необхідні документи мають надсилати нардепу на електронну пошту. Відповідний законопроект № 1044-1 підтримали 270 народних депутатів.

Безпідставні прогули нардепом принаймні третини пленарних засідань або половини засідань комітету протягом однієї чергової сесії тягнутимуть санкції – йому не будуть відшкодовувати витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Таке рішення ухвалюватиме комітет на підставі даних про електронну реєстрацію та обліку робочого часу нардепів. Відповідне розпорядження ухвалюватиме голова ВРУ.

Письмова реєстрація народних депутатів скасовується цим документом. За законопроект № 1035-2 проголосували 288 народних депутатів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua