Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Відмова від чищення зубів пов’язана з ризиком розвитку деменції — дослідження

Команда вчених з Національного університету Ян-Мін Цзяо Тунг на Тайвані під час дослідження з’ясувала, що люди з поганим здоров’ям порожнини рота більш схильні до розвитку деменції.

Нагадаємо, що деменція характеризується порушенням здатності запам’ятовувати, думати й ухвалювати рішення, причому найпоширенішою формою є хвороба Альцгеймера.

Що показали дослідження

– Більшість систематичних оглядів незмінно доходять висновку про роль мікробіома порожнини рота під час деменції, – заявив провідний автор дослідження, професор стоматології Чіа-Шу Лінь.

Зараз дивляться

За словами вчених, докази отримано на основі досліджень на тваринах і людях. Вони зазначили, що в попередніх оглядах також наголошували на зв’язку між пародонтитом (одним з основних захворювань ясен у дорослих) і деменцією.

Зазначається, що попередні дослідження також показали, що захворювання ясен пов’язане зі скороченням гіпокампу мозку, який бере участь у навчанні та пам’яті.

Крім того, в мозку людей, які померли від хвороби Альцгеймера, було виявлено Porphyromonas gingivalis – бактерію, що спричиняє захворювання ясен. Дослідники заявили, що ці мікроби можуть проникнути в мозок і пошкодити нервову тканину.

Погіршення здатності піклуватися про себе

Крім того, за словами професора Ліня, під час деменції у пацієнтів погіршується здатність піклуватися про себе, що ще більше погіршує здоров’я порожнини рота і когнітивні функції.

Лінь додав, що, хоча здоров’я порожнини рота значною мірою пов’язане з ризиком розвитку деменції, це не означає, що ви можете запобігти захворюванню, просто чистячи зуби.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-15 08:57:31