Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Відкусив палець поліцейському: учасника протестів у Гонконзі ув’язнили на 5 років

Учасника масових протестів 2019 року в Гонконзі, який відкусив поліцейському кінчик пальця, засудили до 5,5 років тюремного ув’язнення.

Відкусив палець поліцейському: учасника протестів у Гонконзі ув’язнили на 5 років

Підсудний – 24-річний хлопець, випускник Гонконзького університету, який під час заворушень “скоїв цілу серію правопорушень” неподалік торгового центру New Town Plaza в районі Шатин.

Суд розглядав справу протестувальника за такими статтями, як  хуліганство в громадському місці, напад на поліцейського і нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Було встановлено, що обвинувачений справді відкусив кінчик безіменного пальця правої руки поліцейського, коли жодних загроз його боку не було.

Також хлопець навмисне напав на двох інших поліцейських з парасолькою і виступав у ролі провокатора, підбурюючи протестувальників нападати на правоохоронців.

Усі клопотання сторони захисту щодо зміни покарання було відхилено.

Протести у Гонконзі

Перші протести у Гонконзі спалахнули влітку 2019 року: причиною став законопроект, який регламентує дозвіл на екстрадицію людей за запитом влади Китаю.

Мітингувальники створили власний тренд, оскільки приходили на акції з парасольками, щоб мати змогу оборонятися.

Вже у серпні влада Китаю стягнула збройні сили до Гонконгу. Під час зіткнення з демонстрантами правоохоронці застосовували сльозогінний газ і кийки, а мітингувальники кидали в них каміння і пляшки.

Восени на Революції парасольок помітили український прапор. Лідери революційного руху у Гонконзі заявляли, що надихаються українцями та революцією 2014 року.

Протести безперервно продовжувалися до січня 2020 року, поки світ не охопила пандемія коронавірусу.

Джерело: Hong Kong Free Press

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-16 08:57:25