Місто і регіон

Відкрили сімейну пекарню: молода родина з розбомбленого села на Ніжинщині здійснила свою мрію. Відео

«Це будинок, який орендуємо під міні-пекарню. У цій кімнаті облаштували цех. Купили піч, тістоміс, рукомийник, столи на грантові кошти. В цій кімнаті сировину складаєм, деяка ще підходить», — показує свій бізнес Андрій Могильний.

Андрій з дружиною Наталею з Нового Бикова реалізували свою маленьку мрію – відкрили власну міні-пекарню. До цього йшли довго. Андрій їздив на заробітки за кордон, а потім всі плани зруйнувала війна і прихід в село окупантів.

Однак після звільнення — допомогла державна програма Еробота. Родина подала заявку через Дію, розробила бізнес-план і згодом отримала позитивне рішення і грантові гроші. Запустили виробництво місяць тому. відремонтувавши пошкоджений рашистами будинок.   

«Житній подовий хліб формуємо. По 650 грам і получається 600 грам готового. Чим тугіше затягнеш, тим тоді не розповзається, гарну форму держить», — каже Наталія Могильна.

Поки хлібом забезпечують своє і сусіднє село.  В асортименті сімейної міні-пекарні – не тільки хліб. Випікають пиріжки, піцу. Відправляють нашим захисникам на фронт. Готуються і до розширення справи. Проблеми в енергетиці поки стримують розвиток, але це все тимчасово, вірять молоді пекарі.

«Вже не мрієм, а збираємося поставити маф. Там буде більше асортимент і булочки, і хліб, інший асортимент. Висівковий, сімейний, паляницю кілограмову. Нам хотілося, щоб обсяги були більші. Бо це наш заробіток. На даний час світло не дозволяє робити більше. Обслуговуємо наше село і Петрівку частково. А хотілося всю округу. Ми десь реалізуємо до 100 буханок в день», — каже Андрій.

Запорукою смаку та високої якості власного хлібу родина вважає – сировину, відсутність хімічних домішок. Ну, і звісно – гарний настрій та любов до своєї вправи.

«Любов обовязково. Хліб дуже чує. Настрій не той — боюся підходити. Треба з посмішкою і любов’ю. Я робила на пекарні, навчилася. Мама і бабуся вчили», — розповідає Наталія.

Таких, як Андрій та Наталія, які отримали грант на власну справу, на Чернігівщині – більше 60 підприємців. Завдяки державнй програмі «Еробота» в області цьогоріч вже вдалося створити близько 150 нових робочих місць.

«Головна умова надання мікрогранту – створення нових робочих місць. Грант від 50 до 250 тисяч. Якщо до 150 тисяч — мінімум 1 робоче місце., якщо 250 – 2 робочі місця. Із 66 позитивних рішень роботодавці заявили про створення 150 робочих місць. Від 1 до 6 в залежності від бізнесу», — прокоментував Сергій Роговець, заступник директора обласного центру зайнятості.

Повертати надані державою кошти Андрію та Наталії не потрібно. Вони повернуться в бюджет в якості сплачених податків.

«Час Чернігівський»

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2022-12-22 15:35:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин