Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Відчував бажання помсти: Зеленський розповів про емоції після побаченого в Бучі

Президент України Володимир Зеленський прокоментував воєнні злочини та звірства, які військ РФ вчинили на території нашої держави, зокрема в місті Буча Київської області.

Своїми думками та емоціями глава держави поділився в інтерв’ю австралійському телеканалу Nine Network.

За словами Зеленського, після побаченого в Бучі він відчував ненависть та бажання помсти.

– Відчував біль, відчував ненависть, відчував бажання помсти. Це перше відчуття. А потім спадає емоція, зла емоція, і приходить нерозуміння. Другий етап – нерозуміння, як можна так ставитися до людей, в цілому до людства… Як можна було закатувати таку кількість? Навіть якщо вони вважають нас ворогом, то до чого тут цивільні люди? Якщо ти військо вважаєш ворогом, – зазначив Зеленський.

Президент нагадав, що господар Кремля Володимир Путін намагався запевнити увесь світ, що в Україні – не повномасштабна війна, а начебто міфічна “військова операція”, яка не спрямована проти мирних людей. Однак дії російських загарбників свідчать про протилежне.

– Навіть якщо ви знайшли в собі сили це робити проти військових так, відрубуючи їм кінцівки, навіть там же відрубані голови були. Випадків було багато різних. І ти не розумієш, чому до цивільних, – додав глава держави.

Зеленський наголосив, що вбивства мирних людей є частиною тактики РФ. За словами президента, російські загарбники почали знищувати мирних українців, коли зрозуміли, що можна окупувати міста України, дороги, але не людей.

Він також нагадав, як армія РФ ставиться до своїх же військових, тіла яких ніхто не забирає з території України. Більш того, окупанти залишають своїх поранених.

У зв’язку з цим Зеленський назвав росіян боягузливими варварами.

– Навіть коли ти розумієш, що серед них багато катів, які це робили з цивільними людьми, коли тобі здається, що ти все зрозумів: що вони хочуть знищити тебе і твій народ. І ти тут знову не розумієш, коли на вулицях бачиш трупи їх солдатів, їх військових, яких вони кинули…

Вони ж їх не ховали, вони їх не забирали. Вони своїх поранених не забирали. Вони бігли… Ти розумієш, що це просто боягузливі варвари. Саме таке словосполучення. Вони кидали своїх людей, щоб винести пральні машини з домівок, телефони, якийсь одяг, – розповів Зеленський.


Що відомо про звірства РФ у Бучі

На початку квітня українські війська зайшли у звільнене від російських загарбників місто Буча та інші населені пункти Київської області.

Те, що вони там побачили, шокувало увесь світ: розстріляні мирні українці із зв’язаними за спиною руками, зґвалтовані та вбиті жінки й діти. Тіла вбитих мирних людей протягом тижнів лежали просто на вулицях Бучі.

Закатованих українців знаходили в підвалах та братських могилах.

Як розповів мер Бучі Анатолій Федорук, майже 90% загиблих мешканців міста були застрелені. Станом на 23 квітня повідомлялося про 412 загиблих.

Правоохоронці вже з’ясували імена російських військових, які вчинили звірства у Бучі. Прокуратура оголосила підозру першим 10 військовим РФ, які причетні до катувань мирних українців.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-02 15:50:57

Магазин Автозапчастин м.Ніжин