Україна і світ

Від хамства до дипломатії: Росія різко змінила тон переговорів у Гаазі

Попередньо 6-7 травня у Міжнародному трибуналі з морського права можуть пройти слухання щодо запиту України щодо застосування тимчасових заходів з метою звільнення українських моряків.

Від хамства до дипломатії: Росія різко змінила тон переговорів у Гаазі

До 6-7 травня у Росії є можливість добровільно звільнити українських моряків. Якщо цього не відбудеться, то у ці дні пройде слухання у Міжнародному трибуналі з морського права.

– Розраховуємо, що скоро Міжнародний трибунал з морського права підтвердить наші вимоги. Сьогодні-завтра буде остаточно оголошено дату слухань у Гамбурзі (попередньо – 6-7 травня). На той час Росія має можливість добровільно звільнити українських моряків і військові кораблі, і усунути порушення міжнародного права, – написала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Вона також зазначила, що у ході переговорів з російською стороною у Гаазі були названі аргументи, які “тільки підтвердили нашу стартову позицію, що мова йде саме про застосування Конвенції ООН з морського права, яка гарантує імунітет нашим військовим кораблям і членам їх екіпажів”.

Також були помічені позитивні зрушення щодо “кардинальної зміни тону розмови” – переходу “від хамства і грубого нехтування до цивілізованої мови, яка є ознакою дипломатії”.

– Невідомо це зміна російської тактики або просте бажання затягнути процес консультацій. У будь-якому випадку це не вплинуло на позиції сторін щодо наших моряків і кораблів, – написала Зеркаль.

Читайте: Росія залишила під вартою 24 українських моряків

Джерело ФАКТИ. ICTV
23.04.2019