Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Від штрафу до арешту: Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів

Верховна Рада прийняла законопроект №3633, згідно з яким збільшиться відповідальність за злочини проти журналістів.

В Україні сильніше каратимуть громадян за незаконне вилучення матеріалів і техніки у журналіста. Також збільшиться відповідальність за незаконну відмову в доступі журналіста до інформації, заборону висвітлення певних тем, показу осіб, критики чиновників і будь-яке інше перешкоджання діяльності журналіста.

За такі дії передбачено штрафи на суму від 8,5 тис. до 17 тис. грн або арешт до шести місяців, а також позбавлення волі до трьох років.

За будь-який вплив на журналіста або переслідування через його діяльність громадянам загрожує штраф від 17 до 34 тис. грн або арешт до шести місяців, або позбавлення волі до чотирьох років.

Чиновників або групу осіб штрафуватимуть на суму від 34 до 51 тис. грн. Також їх каратимуть позбавленням волі до п’яти років без подальшого права займатися певною діяльністю на термін до трьох років або без тимчасового обмеження.

Рада хоче захистити українців від колекторів

Верховна Рада прийняла законопроект №4241, який захищатиме боржників у випадку врегулювання простроченої заборгованості.

Документ передбачає захист прав споживачів-боржників зі споживчого кредитування та обмежує доступ до ринку потенційно недобросовісних колекторів.

Зокрема, заборонено дзвонити боржникові з 20.00 до 8.00 та робити це понад два рази на день. Також не можна повідомляти третім особам про борг або вимагати від родичів погасити його.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-02 15:16:03