Україна і світ

Вибори в Раду пройшли без зловживань, – спецкоординатор місії ОБСЄ

Також ОБСЄ розглядає вибори як можливість для консолідації зусиль для проведення реформ

Джерело: 112.ua

Вибори в Раду пройшли без зловживань, - спецкоординатор місії ОБСЄ

Позачергові вибори у Верховну Раду пройшли конкурентно і зловживань в цілому не було. Про це повідомив  координатор та керівник місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Ілкка Канерва на брифінгу журналістам.

Новини за темою: У Києві на парламентьских виборах перемагають мажоритарники від “Слуги народу” – хто їм програє

Також В ОБСЄ зазначили, що вибори були проведені професійно, навіть незважаючи на короткий термін для підготовки. Виборча кампанія пройшла “за умови чесної конкуренції і зібрала широкий спектр політичних думок”.

“Але фінансування кампанії було не настільки прозорим, як повинно було бути… Були моменти, коли з допомогою фінансування були спроби вплинути на українців”, – підкреслив спецкоординатор.

Канерва відзначив наявність проблем з процедурою заповнення протоколів виборчих комісій.

Новини за темою: Світовий конгрес українців визнав парламентські вибори в Україні демократичними

“Наші спостерігачі в день виборів позитивно оцінили процес голосування на виборчих дільницях. Голосування було дуже добре організоване і були дотримані всі необхідні процедури. Підрахунок голосів пройшов прозоро. Однак не завжди чітко дотримувалися всі процедури, зокрема, заповнення протоколів”, – сказав Канерва.

Також ОБСЄ розглядає вибори як можливість для консолідації зусиль для проведення реформ в Україні та змін у політиці, на які сподіваються виборці.

“Поширене використання недоліків законодавства… показує, що новообраний парламент повинен прискорити впровадження рекомендацій”, – сказав Канерва.

Новини за темою: Підкуп виборців став ключовою проблемою на виборах у Верховну Раду, – КВУ

Нагадаємо, у Світовому конгресі українців (СКУ) констатували, що позачергові парламентські вибори в Україні відповідали міжнародним демократичним стандартам.

21 липня в Україні відбулося голосування на позачергових парламентських виборах. За даними Центрвиборчкому, явка виборців станом на 20:00 неділі склала 49,84% за обробленими даними з усіх 199 округів.

Джерело: www.112.ua