Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вибори президента США 2024: рейтинг кандидатів і перебіг праймериз

Фото: Факти ICTV

Вибори президента Сполучених Штатів Америки відбудуться 5 листопада 2024 року.

Виборчі перегони у розпалі. і вже 27 червня мають відбутися перші дебати між головними претендентами на крісло президента США Джо Байденом та Дональдом Трампом.

Все про майбутні вибори президента США 2024, рейтинг кандидатів та особливості процедури голосування – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Зараз дивляться

Основні кандидати на пост президента США: що відомо

Головні суперники на майбутніх виборах президента США 2024 року – Республіканська та Демократична партії.

Представником перших – є чинний президент Джо Байден, республіканців представляє 45-й президент Дональд Трамп. 

Як повідомляє CNN, помічники президента Джо Байдена та колишнього президента Дональда Трампа описують схожі цілі на президентських дебатах: змальовуючи свого опонента керуючим безладом і абсолютно непридатним для роботи.

На підготовчих сесіях, які вже почалися, Байден зосереджувався на способах притягнути Трампа до відповідальності на сцені дебатів – віддзеркалюючи ширшу політичну стратегію, яку Білий дім і його кампанія розгортали місяцями.

Тим часом Трамп прагне запевнити виборців, що він може бути стійкішим і ефективнішим лідером, ніж його наступник, попри юридичні проблеми, які кружляють навколо нього, і глибокий розбіжний підхід до політики.

Хто може стати кандидатом у президенти США – необхідні умови

Кандидатом на посаду президента може стати громадянин США, якщо він відповідає наступним критеріям:

  • місце народження – США;
  • вік – не менше 35 років;
  • проживання на території США – не менше 14 років.

При цьому закон не забороняє висувати свою кандидатуру тим, хто перебуває під слідством чи у в’язниці.

Кандидати у президенти можуть висуватися незалежно або від однієї з партій, що діють у США (один кандидат від однієї партії). І хоча партій у країні існує безліч, найбільшими і найвпливовішими є Республіканська та Демократична, і в більшості випадків головне протистояння розгортається між їхніми кандидатами.

Фото: Pixabay

Вибір кандидатів у президенти: що таке праймериз та кокуси

Єдиний кандидат від партії обирається шляхом попереднього голосування, яке відбувається у два етапи:

  1. Праймериз та кокуси.
  2. Національний з’їзд (конвент) партії.

Праймериз – це голосування за потенційних кандидатів за допомогою бюлетенів, яке проводиться у кожному штаті, хоча правила проведення відрізняються. За результатами голосування визначається кількість делегатів, які поїдуть на конвент, щоб підтримати певного потенційного кандидата.

Зазвичай для отримання підтримки номінанту необхідно набрати певний відсоток голосів, хоча в деяких штатах результати праймериз інтерпретуються за принципом переможець отримує все. Загальна кількість делегатів на конвент розподіляється між штатами залежно від їх жителів.

Найбільше делегатів на партійний з’їзд відправляє Каліфорнія (169 представників), найменше – Делавер (16 делегатів).

Тобто, по суті, праймериз – це не вибори, а обіцянка підтримки штату потенційним кандидатам.

Праймериз може бути трьох видів:

  • відкриті – голосують усі охочі, включаючи представників інших партій;
  • напівзакриті – голосують представники партії та безпартійні виборці;
  • закриті – голосують лише зареєстровані члени партії.

Кокуси – це збори прихильників чи членів політичної партії, під час яких обговорюються потенційні кандидати на пост президента США та формуються групи підтримки. За підсумками такої полемічної дискусії рахуються голоси у групах підтримки того чи іншого висуванця та розподіляються делегати на конвент.

У деяких штатах можуть проводитися і праймериз, і кокуси. Фінальний етап виборів єдиного кандидата від партії на пост президента США – конвент.

У республіканців він пройде в липні 2024 року на арені клубу НБА Мілуокі Бакс, штат Вісконсин, куди з’їдуться 2 429 делегатів республіканців. Ім’я офіційного кандидата буде оголошено 18 липня. Ним стане той, хто отримає голоси простої більшості делегатів (мінімум 1 215 голосів).

У демократів конвент пройде у серпні 2024 року на арені клубу НБА Чикаго Буллс, штат Іллінойс. Процедура вибору офіційного кандидата буде схожою, але делегатів на з’їзді демократів буде більше, а для перемоги потрібно набрати мінімум 1 968 голосів.

Ім’я переможця буде назване 22 серпня, хоч інтриги тут майже немає. За попередніми прогнозами, з ймовірністю 99% кандидатом стане чинний президент США Джо Байден.

Прогнози щодо кандидата від республіканців не такі однозначні. Лідером зараз є колишній президент Дональд Трамп, проти якого порушено кілька кримінальних справ, які можуть завадити йому взяти участь у передвиборчих перегонах.

Попередні вибори республіканців – рейтинги кандидатів

Попередні вибори кандидата в президенти США від Республіканської партії відбулися вже в штатах Айова, Нью-Гемпшир і Невада, а також на Віргінських островах.

Наразі за підсумками праймериз та кокусів безперечним лідером перегонів є Дональд Трамп, який отримав голоси 63 делегатів. В Айові Трамп набрав 51,1% голосів, а в Нью-Гемпширі – 53%.

Фото: Getty Images

На другому місці – колишній постпред США при ООН Ніккі Гейлі (17 голосів). При цьому Гейлі відмовилася взяти участь у кокусах у Неваді, на яких розподілялися голоси делегатів. Кандидатка заявила, що процес сфальсифікований на користь Трампа. Таким чином, Гейлі втратила можливість поборотися за голоси 26 делегатів від Невади. Але й на необов’язкових праймериз у штаті її результат виявився нижчим за графу проти всіх.

Третій рядок займає пастор з Техасу Раян Бінклі, який поки що не отримав жодного голосу, але не планує знімати свою кандидатуру і 24 лютого братиме участь у наступних праймериз у Південній Кароліні.

Ще один потенційний кандидат від республіканської партії, губернатор штату Флорида Рон Десантіс вибув із перегонів 21 січня, заявивши, що підтримуватиме висування Трампа.

Результати опитувань станом на 12 лютого показують, що Дональда Трампа підтримують 80% виборців із числа прихильників партії, а Нікі Гейлі – 18%.

Попередні вибори демократів – рейтинги кандидатів

Праймериз Демократичної партії вже відбулися у трьох штатах: 23 січня у Нью-Гемпширі, 3 лютого у Південній Кароліні та 8 лютого у Неваді.

На всіх трьох переміг Джо Байден, отримавши голоси 91 делегата (понад 95%). Його єдиний опонент — член палати представників від Міннесоти Дін Філліпс — не набрав жодного голосу делегатів.

Фото: Getty Images

Наступні праймериз Демократичної партії пройдуть у Мічигані 27 лютого. На них буде визначено, за кого віддадуть свої голоси ще 117 делегатів.

Останнє опитування, проведене 1 лютого, показало, що чинного президента підтримують 67% прихильників Демократичної партії, ще 2% підтримують Філліпса, а 9% виборців хочуть бачити кандидатом у президенти письменницю Маріанну Вільямсон.

Проте 7 лютого стало відомо, що Вільямсон зняла свою кандидатуру та вибула з перегонів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-20 17:20:01