Україна і світ

Вибори мера Києва можуть провести 8 грудня

Цю дату запропоновано в законопроекті, який створили 39 нардепів

Джерело: 112.ua

До Верховної Ради України внесено законопроект №2143 про внесення змін  до закону “Про столицю України – місто герой Київ”, згідно з яким позачергові вибори мера Києва і депутатів міської ради можуть відбутися 8 грудня 2019 року. 

“Призначити позачергові вибори Київського міського голови та депутатів Київської міської ради на неділю 8 грудня 2019 року”, – йдеться в документі. 

Даний проект зареєстровано 13 вересня на сайті ВРУ, а 16 вересня закон було направлено на розгляд. Ініціаторами написання документу є 39 депутатів (36 із них зі “Слуги народу”), яких очолив голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Відомо, що в документі йдеться про порядок призначення і повноваження голови Київської міської держадміністрації. У запропонованих змінах зазначається, що голову КМДА призначає і звільняє президент України за поданням Кабміну. А очільник КМДА: погоджується з призначенням і звільненням керівників держпідприємств і органів міністерств Києва; не бере участі в засіданнях Кабміну з правом дорадчого голосу в питаннях, які стосуються Києва; погоджує питання щодо створення, перепрофілювання або ліквідації державних установ, підприємств чи організацій Києва; має право оскаржувати акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування Києва та районів; за підсумками перевірки актів на відповідність інтересам територіальної громади, може вимагати від відповідного органу чи посадової особи негайно їх усунути.

Нагадуємо, що 22 липня стало відомо, що партія “Слуга народу”, яка отримала більшість в українському парламенті, ініціює законопроект, який розділить посади мера Києва і голови КМДА. 

Зі свого боку Кличко заявив, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів управління часів президента-втікача Віктора Януковича і позбавлення Києва самоврядування. Окрім цього, Кличко заявив, що в разі розподілу повноважень він буде ініціювати дострокові вибори київського міського голови. 

Новини за темою: Кличко про своє звільнення з посади голови КМДА: Уряд зробив крок до запровадження двовладдя в Києві

Далі в конфлікт включився близький до президента Зеленського Андрій Богдан. Під час прес-конференції голова Офісу президента заявив, що Віталій Кличко має покинути посаду голови КМДА відповідно до ч. 2 ст. 8 закону про місцеві держадміністрації (в якій йдеться, що голови держадміністрацій призначаються на посаду і звільняються президентом за поданням Кабміну на строк повноважень президента). Богдан закликав уряд надати подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації. Окрім того, голова Офісу президента заявив про існування так званого інституту “смотрящих” у КМДА. Разом з тим він допустив призначення Віталія Кличка на посаду спікера Київської міської державної адміністрації.

Кличко назвав історію Богдана “байками зі склепу”, звинуватив очільника Офісу президента в маніпуляції Конституцією та законами, а також закликав передавати правоохоронним органам так звані “жахачки”.

4 вересня Кабмін на своєму засіданні схвалив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА. Кабмін вже звернувся до президента Володимира Зеленського щодо звільнення Кличка. Сам же чинний мер Києва заявив, що подання Кабміну на його звільнення з посади голови КМДА є незаконним і суперечить Конституції. 

Опісля Кличко оголосив про консультації щодо дострокового припинення повноважень Київради, а ще через день – висловив упевненість, що він виграє вибори. І ось що треба знати про вибори в столиці.

Новини за темою: Вибори в Києві: Все, що потрібно знати про голосування за керівництво столиці

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close