Україна і світ

Ветерани АТО звернулися до депутатів, щоб ті ухвалили закон про мову: відео

Ветерани АТО звернулися до депутатів, щоб ті ухвалили закон про мову: відео

Ветерани АТО записали відеозвернення до народних депутатів, аби ті таки прийняли закон про функціонування української мови, як державної. Зазначимо, що нардепи мають завершити розгляд правок у четвер, 25 квітня.

Підтримати законопроект збираються активісти, які влаштують акції під стінами парламенту.

Натомість ветерани АТО також не стоять осторонь, вони закликали народних обранців ухвалити закон.

Згідно з документом законопроекту, єдиною державною мовою є українська і публічне її приниження чи зневага – прирівнюють до наруги над державними символами України і каратимуться за законом. Відповідальність нестимуть і ті, хто перешкоджатиме чи обмежуватиме користування українською. 

Що змінює цей закон? Мовну політику та умови її реалізації. Українською говоритимуть у публічному просторі, державному та комунальних секторах, у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів та послуг. Це, зокрема, стосується і медичної допомоги, і обслуговування на транспорті, і у публічних закладах. Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською мовою або мовами Євросоюзу. У театральних виставах та при дубляжі кінофільмів, на телебаченні, інтернеті та друкованих ЗМІ також використовуватимуть українську. 

Ветерани АТО звернулися до депутатів, щоб ті ухвалили закон про мову: відео
Що передбачає закон про мову – інфографіка

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019