Верховна рада ухвалила закон про ліквідацію МСЕК: як голосували нардепи з Чернігівщини
Верховна рада ухвалила в цілому закон №12178 про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 2025-го року. “За” проголосували 259 парламентаріїв.
Як голосували депутати з Чернігівщини — читайте у матеріалі. Пише Суспільне.
На сайті ВРУ йдеться, що нардепи з Чернігівщини проголосували так:
- Анатолій Гунько, депутатська група “Відновлення України” — “за”;
- Олег Семінський, фракція “Слуга народу” — “за”;
- Максим Зуєв, фракція “Слуга народу” — був відсутній у сесійній залі;
- Валерій Дубіль, фракція “Батьківщина” — був відсутній у сесійній залі;
- Борис Приходько, депутатська група “Довіра” — “за”;
- Сергій Гривко, фракція “Слуга народу” — “за”;
- Павло Халімон, фракція “Слуга народу” — “за”;
- Валерій Зуб, фракція “Слуга народу” — “за”.
“Основними завданням законопроєкту є спрощення процесів встановлення інвалідності за рахунок формалізації відповідних критеріїв і врегулювання процедур; цифровізація проходження експертизи; запровадження прозорих механізмів оскарження; зміна механізму фінансування медико-соціальних експертиз. Проєкт закону запроваджує зміну підходів до визначення потреб людей, що мають обмеження функціонування та спрощення в отриманні ними послуг й інших видів допомоги, яких вони потребують”, — йдеться у пояснювальній записці до документа.
Зазначається, що система медико-соціальної експертизи, яка існує в Україні на цей час, сформувалась ще до набуття Україною незалежності. Сьогодні вона не відповідає ні сучасним викликам, з якими наша країна стикається під час збройної агресії з боку РФ, ні актуальним підходам для встановлення інвалідності, прийнятим у світі, наголошують ініціатори внесення законодавчих змін.
Що відомо про реформу МСЕК
Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.
МОЗ України розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Станом на 22 жовтня було переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр.
В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов’язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.
Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.
28 жовтня Кабінет міністрів дозволив МОЗ покласти права та обов’язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
29 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вдосконалення МСЕК. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.
Як працюватимуть МСЕКи до кінця 2024 року
Медико-соціальні експертні комісії наразі завершують свої справи. Міністерство охорони здоров’я України та Кабмін постановою № 1338 від 15 листопада 2024 року визначили, що МСЕКи прийматимуть документи до 25 грудня цього року.
Після цієї дати медико-експертні справи (документи) будуть зацифровувати та надалі будуть передавати для експертних команд при визначених медичних закладах в областях.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Раніше ми писали: На Чернігівщині ліквідували обласний центр МСЕК: що відомо
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2024-12-19 16:49:33