Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вертоліт-дрон Ingenuity готується здійснити автономний політ на Марсі

Вертоліт-дрон Ingenuity, що прилетів на Марс разом з марсоходом Perseverance, о 13-й раз здійснить політ над Червоною планетою о 17.08 за часом Західного узбережжя США (в неділю в 3.08 за київським часом).

Дрон пролетить над районом Південна Сейта в кратері Езеро і зробить фото місцевості, що представляє інтерес з геологічної точки зору.

– Ми будемо проводити політ на більш низькій висоті – 8 метрів в порівнянні з 10 метрами в ході 12-го польоту, – йдеться в повідомленні лабораторії реактивного руху NASA.

Знімки будуть робитися в іншому напрямку, ніж раніше, для планування маршруту марсохода.

Дальність польоту становитиме 210 м у порівнянні з 450 м в ході 12-го польоту.

Швидкість також буде знижена з 4,3 до 3,3 м в секунду в порівнянні з попередньою місією. Тривалість складе 161 сек. Буде зроблено 10 фотографій місцевості, які будуть передані марсоходу, а потім ретранслювати на Землю.

За весь час перебування на Червоній планеті вертоліт, зробивши вже 12 польотів, пролетів в цілому 2,67 км, перебуваючи в цілому над поверхнею Марса майже 22 хв. Найдовшим був 9-й політ, тоді він пролетів 625 м.

Нагадаємо, що на початку серпня Perseverance не зміг добути необхідні зразки породи, тому що вони просто безслідно зникли під час буріння. Відомо, що агентство витратило на цю місію дев’ять років і $2 млрд.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-05 01:38:25