Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Венеційську комісію очолила Клер Базі-Малорі: що про неї відомо

Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) обрала нового президента. Ним стала французька юристка та державний службовець Клер Базі-Малорі.

Як поінформували в прес-службі Ради Європи, вона замінить на цій посаді Джанні Букіккіо, котрий був президентом Венеційської комісії з 2009 року.

– Клер Базі-Малорі, член Конституційної ради Франції з 2010 року, обрано новим президентом Венеційської комісії… Її дворічний термін повноважень розпочинається сьогодні, 10 грудня, – зазначається в повідомленні.

У 2023 році Клер Базі-Малорі матиме право на переобрання на посаду президента комісії.
Водночас попередній голова Джанні Букіккіо продовжуватиме співпрацю з Венеційською комісією як спеціальний представник.

Що відомо про нову очільницю Венеційської комісії

Клер Базі-Малорі народилася 14 квітня 1949 року в Парижі (Франція).

Вона здобула освіту в паризькому Інституті політичних досліджень (ступінь магістра права). Крім того, навчалася в Національній школі адміністрації (французькій елітарній державній установі в сфері підвищення кваліфікації, що перебуває в підпорядкуванні прем’єр-міністра Франції).

Згодом Клер Базі-Малорі займала низку посад в уряді Франції: від старшого державного аудитора Рахункової палати до директора лікарень у французькому Міністерстві охорони здоров’я.

У 1999-2002 роках вона була членом Комісії з компенсації втрат жертвам через антисемітське законодавство, ухвалене під час нацистської окупації Франції.

У 2010 році Базі-Малорі стала членом Конституційної ради Франції. Крім того, вона входила до складу Венеційської комісії з 2014 року.

Новопризначена голова комісії в 2005 році була нагороджена національним французьким орденом За заслуги, а в 2009 році отримала орден Почесного легіону, що є найвищою державною нагородою Франції.

Як відомо, Венеційська комісія є дорадчим органом Ради Європи у питаннях конституційного права. Вона була утворена в 1990 році. Комісія надає висновки щодо відповідності тих чи інших проектів законодавчих актів європейським цінностям та стандартам.

Джерело: Рада Європи

Фото: Конституційна рада Франції

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-10 16:28:23

Магазин Автозапчастин м.Ніжин