Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Великий герб України – бути чи ні. Чому його досі не було та які є варіанти


Великий герб України – бути чи ні. Чому його досі не було та які є варіанти

В України може з’явитися – Великий герб. Затвердити державний символ можуть 24 серпня на позачерговому засіданні Верховної Ради.

За роки незалежності було кілька спроб прийняти Великий герб, але не успішних і ось тепер до цього питання повернулися знову.

Яким має бути Великий герб – геральдисти ламали голову ще з 90-х. Уряд навіть провів кілька конкурсів на найкращий ескіз. Останній 2020 року. Тоді переможцем стала робота київського художника Олексія Кохана. У 90-х він брав участь у створенні малого герба.

Однак нардепи не взяли цей варіант. На засіданні парламенту днями розглянуть затверджений урядом ще 2009 проект Великого державного герба, розробленого під керівництвом художника Олександра Івахненка. Тоді його ескіз так і не винесли на голосування у Верховній Раді. І ось він повернувся.

Проте сучасній Україні цілком достатньо тризуба, вважає співавтор малого герба Андрій Гречило. Каже, що більшість країн нині обходиться лише одним варіантом. А той ескіз герба, який обрали, критикує. Особливо, зображення княжої корони.

Поки про необхідність Великого герба роздумують і в парламенті. Для того, щоб затвердити державний символ, депутатам необхідно зібрати конституційну більшість, а це 300 голосів.

Репетиція військового параду з нагоди Дня Незалежності

У столиці триває репетиція урочистих заходів з нагоди святкування 30-ї річниці незалежності України.

У репетиції параду до Дня Незалежності, онлайн-трансляцію якої можна подивитися, взяли участь близько 5 тис. військовослужбовців. Більшість – учасники бойових дій.

Теги:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-22 18:12:57