Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Велика Британія надала Швеції та Фінляндії гарантії безпеки

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписав взаємні гарантії безпеки з лідерами Швеції та Фінляндії на тлі зростання загроз у регіоні.

Джонсон підписав декларацію з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон. 11 травня він також відправиться до Фінляндії, щоб підписати подібну декларацію безпеки з президентом Саулі Нііністьо.

Відповідні декларації змінюють співпрацю в галузі оборони та безпеки між Великою Британією та двома країнами. Так, посилиться обмін розвідувальними даними, прискоряться спільні військові тренування, навчання і розгортання, а також посилиться безпека в усіх трьох країнах і Північній Європі.

Також буде й новий вид співробітництва. Наприклад, Велика Британія буде працювати зі Швецією та Фінляндією для вирішення нових геополітичних викликів – кіберзагроз.

– Ми непохитні та однозначні у нашій підтримці як Швеції, так і Фінляндії, і підписання цих декларацій безпеки є символом вічної впевненості між нашими країнами, – заявив Джонсон.

Він додав, що це не короткостроковий союз, а довгострокове зобов’язання зміцнювати військові зв’язки та глобальну стабільність, а також зміцнювати оборону Європи для майбутніх поколінь.

Швеція та Фінляндія зараз розглядають питання подачі заявки на вступ до НАТО. Очікується, що обидві країни ухвалять рішення цього місяця.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-12 01:48:25

Магазин Автозапчастин м.Ніжин