Україна і світ

Великобританія припинить видачу віз, якими часто користувалися російські підприємці

Великобританія припинить видачу віз, якими часто користувалися російські підприємці

Влада Великобританії з півночі 7 грудня припинить видачу інвестиційних віз першого рівня (Tier-1), якими активно користувалися російські підприємці для отримання дозволу на проживання в країні.

Про це повідомило видання Bloomberg.

МВС Великобританії пояснює це реформою, спрямованою на боротьбу з відмиванням доходів та організованою злочинністю.

Зазначається, що вже подані заяви на отримання інвестиційних віз будуть розглянуті в штатному порядку, прийом нових заявок припиняється до подальших розпоряджень, які очікуються у 2019 році. На сайті британського уряду зазначено, що видача віз за програмою “Tier-1” вже не доступна.

Ми не потерпимо у себе людей, які грають не за правилами. Розробляються Лондоном нові правила які гарантуватимуть, що тільки справжні інвестори, готові підтримувати британський бізнес, зможуть скористатися перевагами британської імміграційної системи, 
– наголосив у заяві міністр імміграції Великої Британії Керолайн Ноукса.

Перегляд системи видачі інвестиційних віз був запущений британським урядом у березні 2018 року, після інциденту в Солсбері з отруєнням нервово-паралітичною речовиною “Новачок” екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Йдеться про спрощену програму отримання постійного дозволу на проживання у Великобританії через п’ять, три чи два роки в обмін на інвестиції в економіку держави у розмірі 2,5 або 10 мільйонів фунтів відповідно. За даними МВС Великобританії, за останні 10 років цією програмою скористалися понад 3 тисячі осіб, 60 відсотків яких були громадянами Росії та Китаю. Причому у 2014 році, після загострення конфлікту на сході України та окупації Росією Криму, попит на британські інвестиційні візи серед росіян виріс майже на 70 відсотків.

Джерело Телеканал новини «24»
06.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: