Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

«Велике будівництво» від Андрія Прокопенка – на межі знищення дитячий санаторій на Чернігівщині

«Велике будівництво» від Андрія Прокопенка – на межі знищення дитячий санаторій на Чернігівщині

Дитячий санаторій "Пролісок" (Ніжинський район), який знаходиться на балансі Департаменту охорони здоров`я Чернігівської ОДА виявився нікому непотрібним. За дивним збігом обставин перестала боротися за оздоровчий заклад навіть його адміністрація. Перше півріччя «Пролісок» фінансувався, а потім, через проведення медреформи, гроші закінчилися. Адміністрація закладу поспіхом прийняла рішення про його закриття. На захист санаторію стали в обласній раді.

«Велике будівництво» від Андрія Прокопенка – на межі знищення дитячий санаторій на Чернігівщині

 

«Ми не поспішали і шукали варіанти, щоб не ліквідовувати санаторій. Була створена робоча група з перевірки діяльності і вивчення питання функціонування закладу», – розповідає депутат обласної ради Андрій Віротченко.

Робоча група зайнялася перевіркою роботи закладу, зокрема  питанням реальної суми фінансування «Проліску» та кадрової компетентності виконувачки обов’язків генерального директора Раїси Ярешко.

Андрій Віротченко запевняє, що з боку виконувачки обов’язків генерального директора не було жодної зацікавленості в подальшій роботі санаторію. Чи з власної волі жінка опустила руки в боротьбі за санаторій? Питання відкрите.

«Велике будівництво» від Андрія Прокопенка – на межі знищення дитячий санаторій на Чернігівщині

Згодом Раїса Ярешко написала заяву про звільнення за власним бажанням, а на її місце вже призначено завідувачку педіатричним відділенням Ірину Максютенко.

«Ірина Володимирівна зараз знаходиться на лікарняному, оскільки на неї йде тиск з обласного Управління охорони здоров'я, через нестачу фінансування», – розповідає вихователька закладу Олена Сардак.

Працівників санаторію до 5 жовтня перевели на 2/3 окладу. Але навіть і ці гроші, у зв’язку з відсутністю фінансування, колектив отримає невідомо коли.

«Зараз у «Проліску» склалася критична ситуація. Попередня влада на чолі з керівництвом вони всі звільнилися. Абсолютно всі. І економісти, і бухгалтерія. Людей кинули напризволяще, тобто немає навіть кому нараховувати 2/3», – зазначає вихователька.

З 5 жовтня заклад планують ліквідувати. За словами депутата обласної ради Сергія Пащенка необхідно відстояти роботу санаторію.

«Закрити – це найпростіше рішення. Для цього багато розуму не треба. На мою думку необхідно досконально вивчити роботу закладу, можливо провести оптимізацію з урахуванням сучасних умов. В будь-якому випадку опускати руки не треба. Таке поспішне закриття наштовхує на думку, що комусь це дуже вигідно, і санаторій просто хочуть прибрати в приватні руки. Голова ОДА Андрій Прокопенко мав би шукати варіанти функціонування санаторію, однак наразі з його сторони йде лобіювання до закриття «Проліску».

«Велике будівництво» від Андрія Прокопенка – на межі знищення дитячий санаторій на Чернігівщині

Завтра представники різних фракцій збирають прес-конференцію, щоб обговорити питання збереження санаторію.

Участь в прес-конференції візьмуть представники політичних партій «Батьківщина», «УКРОП», «Наш край», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Аграрна партія».

Зазначимо, що сам заклад був створений у 1978 році. На сьогодні в санаторії упродовж року оздоровлюються діти шкільного віку, що проживають у Чернігівській області, кількість місць у закладі нараховує 200.

Оздоровлюються у «Проліску» діти, що часто хворіють на гострі респіраторні інфекції, мають хронічні захворювання дихальних шляхів, ЛОР-органів, шлунково-кишкові захворювання, проблеми опорно-рухової системи (порушення постави, сколіози), діти з вегето-судинною дистонією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.08.2020