Україна і світ

Вчені створили гель, що загоює рани без рубців

Вчені створили гель, що загоює рани без рубців

Китайські вчені розробили унікальний гідрогель на основі білку серицину, що здатний загоювати рани і не залишати по собі сліду.

Результати дослідження вчених з Хуачжунского університету науки і технології опублікована у журналі Biomaterial Science.

В основі гелю – протеїну шовку. Цей засіб добре приростає до клітин і особливо не викликає реакції імунної системи.

Дослідники відзначають, що він також має  механічні властивості. Вони пояснили, що гель заліковує рани без шрамів, гель пригнічую запалення і стимулює розвиток нових кров’яних судин.

Вчені створили гель, що загоює рани без рубців

Гель також здатний регулювати фактори росту TGF-β, спрямовуючи стовбурові клітини до місця пошкодження. А це активізує зростання не рубцевої шкіри, а нової.

Фахівці переконані, що білки, які містяться в шовку, мають природну біоактивність. Це пов’язано з тим, що склад амінокислот шовку схожий зі складом амінокислот людської шкіри. Гель не дає бактеріям потрапити в рану, завдяки чому вона може зажити швидше, ніж зазвичай.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
08.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: