Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

ВАЖЛИВО! До уваги споживачів послуг КП “ВУКГ”!

Шановні споживачі!

З 1 грудня 2021 року споживачам послуг з поводження з побутовими відходами (крім колективних споживачів) нараховуватиметься плата за абонентське обслуговування, розмір якої становитиме 4,20 грн на одного абонента в місяць, тобто на 1 особовий рахунок.

Звертаємо увагу, що на виконання пункту 17 Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р.  № 1010, до витрат із збуту не включаються витрати, пов’язані із здійсненням суб’єктом господарювання, який є виконавцем послуги з поводження з побутовими відходами, абонентського обслуговування за індивідуальними договорами (витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами). Такі витрати включаються до складу плати за абонентське обслуговування, передбаченої Законом України «Про житлово – комунальні послуги».

Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189 – VIII, відповідно до якого це – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії).

Плата за абонентське обслуговування не нараховується споживачам, які обрали договірні відносини за колективним договором.

Плата за абонентське обслуговування визначається за  фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента в місяць та затверджується внутрішнім наказом по підприємству. 

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг», граничний розмір плати регулюється на державному рівні та з 01.12.2021 р. становитиме 17,28 грн.

Плата виконавцю за індивідуальним договором про надання послуги з поводження з побутовими відходами складається з плати за послугу та плати за абонентське обслуговування, що вносяться споживачем виконавцю щомісяця однією сумою в порядку та розмірах відповідно до умов договору.

Плата за послугу та за абонентське обслуговування нараховується щомісяця. Термін оплати – не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим.

Варто врахувати, що у разі коли споживач не повністю вносить плату виконавцю за розрахунковий період, а також коли виконавець здійснює зарахування переплати в рахунок заборгованості за минулі періоди або в рахунок майбутніх платежів споживача, отримані від споживача кошти зараховуються пропорційно нарахуванню.

Несплата або несвоєчасне внесення плати за абонентське обслуговування в результаті призведе до утворення заборгованості та може призвести до відмови в призначенні субсидії.

Звертаємо Вашу увагу, що витрати на абонентське обслуговування завжди були враховані в тарифах на послуги з поводження з побутовими відходами та містилися у витратах на збут, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

З повагою адміністрація КП «ВУКГ»

Unenizh.org.ua
2021-11-04 16:40:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин