Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Важливих рішень буде більше: на що варто сподіватися Україні за підсумками саміту НАТО

За його словами, юридичний вступ України до НАТО, як усім зараз зрозуміло, відбудеться вже після завершення нинішньої війни з Росією. Але до того часу угода може стати договірним нормативним фундаментом інтеграції в НАТО. Він вважає, що це дуже знакова подія.

Крім того, планується ухвалення низки інших рішень, які означатимуть фактичну інтеграцію України в НАТО. Юридично Україна там буде після війни, а зараз – акцент на фактичній інтеграції, зазначив Володимир Фесенко.

– Вже затверджена програма операційної сумісності ЗСУ, безпекових структур України з відповідними структурами НАТО. По суті, це практична інтеграція з НАТО на рівні військової та безпекової організації”, – звернув увагу він.

Що буде замість запрошення до НАТО

На думку політолога, Україні важливі конкретні механізми для інтеграції в НАТО. Зокрема, політичні, організаційні та інституційні. Він вважає, що на сьогодні Україна де-факто вже залучена значно більше, ніж інші країни, які є членами НАТО.

– Міст і незворотній шлях – це публіцистичні назви цього перехідного періоду. Я не звертав би на це увагу. Це лише красиві слова. Для нас, для нашої інтеграції в НАТО важливі конкретні механізми: політичні, організаційні, інституційні. Ми сконцентрувалися на питанні членства. Як у нас часто буває: або все, або нічого, або перемога, або зрада, середнього не дано. Так і з НАТО: або членство, або нічого, нічого іншого ми не бачимо.

Сьогодні, в умовах війни, для нас важливі практичні інституційні механізми, тому що йдеться про гроші, воєнну допомогу, конкретику під час взаємодії з НАТО, а не просто про красиві слова. Сказали б: міст. І що? Що це змінює? У цьому випадку не красиві слова потрібні, а конкретні механізми. На сьогодні Україна де-факто вже залучена в НАТО значно більше, ніж інші країни, які є членами НАТО, – переконаний Володимир Фесенко.

Що можуть надати з ППО

Водночас зараз вирішуватиметься питання про те, щоб логістика постачання зброї й боєприпасів для України йшла теж через НАТО, щоб стати оператором-координатором цього процесу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– Сьогодні цей процес здійснюється через платформу Рамштайн, і головним координатором виступають США. Але оскільки є ризик у разі приходу до влади Трампа певної зміни політики США щодо НАТО, щоб тут було менше ризиків. Пропонується, щоб оператором такої допомоги стало саме НАТО, – сказав політолог.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-09 08:05:07