Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вартість борщового набору: чому деякі овочі за рік здорожчали вдвічі, інші – впали в ціні

За рік деякі овочі з борщового набору здорожчали у 2-2,5 рази, наприклад цибуля та морква, а картопля та буряк навпаки – здешевшали. Причини цінових коливань на традиційні українські овочі в ефірі телемарафону пояснив економічний експерт, член правління Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

– Традиційно 35% української цибулі – це була Херсонська область, але цього року вона не прийшла. Знову ж таки, ми мали сезонні коливання цін, і завжди десь на початку квітня з Туркменістану в Україну йшла імпортована цибуля. Цього року вона точно не піде, передусім тому, що раніше ці постачання йшли транзитом через територію країни-окупанта, – пояснив він.

За його словами, Україна змінила країн-імпортерів цибулі – зараз це Польща та Єгипет, хоча планувалася також Туреччина, але через землетрус у неї виникли проблеми з експортом продовольства.

Експерт прогнозує, що незабаром трохи знизиться ціна на цибулю з Єгипту, оскільки там завершується збір врожаю.

Зараз дивляться

Водночас зниження цін на картоплю та буряк Пендзин пояснює тим, що цих овочів зараз надзвичайно багато на ринку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– Їх просто насадили дуже багато. Тому цих овочів вистачає, а от цибуля і морква – на сьогодні абсолютні лідери щодо зростання цін. По моркві просто не було врожаю, – підсумував експерт.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-15 11:53:22